مجله زیبایی صبا ریکو
2023/May/28

Content in section 1.

صفحه اصلی مجله زیبایی صبا ریکو
ویدیو آموزشی
صفحه اصلی >
لیست مقالات >
آموزش رنگ مو >
مدل های مش مو
مدل های مش مو
۱۳۹۸/۱۱/۲۷

چطور موهای خودم را مش کنم?

مش مو چیست؟

روشن نمودن قسمت یا قسمت های مختلف مو با توجه به خواسته مشتری را مش مو می گویند .اگر  اختلاف مش با زمینه مو بیشتر از 5 تا 7 درجه باشد چهره  شخص را بزرگتر از سن واقعی نشان می دهد. بطور کلی مش به دو صورت  مش دائمی و مش موقت انجام می شود.

شما می توانید سوالات خود را در مورد رنگ مو و تمامی لاین های آرایشی و بهداشتی در کانال تلگرامی ما با مدیریت خانم صبا شعبانی متخصص و مدرس بین المللی دارای مدرک و آموزش دیده در کشور آمریکا بازگو کنید.لطفا نظر خود را در آخر برای ما بنویسید.

با انواع اسپری ها , ریمل های رنگی و ماژیک ها می توانید بطور موقت موهای خود را مش کنید.

این نوع مش روی موهای میزانپلی بیشتر خودش را نشان می دهد.

مش دائمی شامل : مش با کلاه , مش با  فویل و مش بالیاژ می شود. مش با کلاه بصورت گردی , سوزنی و مدادی می باشد. مش تکه ای  و شعله ای و مش بالیاژ با شانه و برس انجام می شود.(چگونه رنگ موی ترکیبی بسازید؟)

قبل از مش کردن موهای خود به نکات زیر توجه کنید:

1_ از ماسک طبی برای مش کردن موهای خود استفاده کنید.

2_ هنگام کار از دستکش استفاده کنید.

3_ موهایتان را در هر مرحله چک کنید اگر احساس کردید موهای شما مقاومت لازم را ندارد, موهای خود را بشویید.

4_ بعد از زدن  مواد به موها فقط یکبار شانه کرده تا تمام موها یک دست به مواد آغشته شوند.

برای اینکه موها یک دست با مواد آغشته شوند بعد از زدن  مواد روی موهای سر را یبکار شانه کنید. موها را با تکه های کوچک و روی ریشه جمع کنید ( این عمل باعث می شود تا بر اثر حرارت سر ریشه مو و ساقه مو یکسان رنگ شوند).(قانون رنگ چرخه رنگ و پایه دکلره)

زمان انجام دکلره موها ضعیف و شکننده می شوند و امکان ریزش آن زیاد است. زمان دکلره کردن موها از زیاد شانه زدن موها خود داری کنید.

انواع مش مو چیست؟

مش فریزینگ: زمانیکه موهای خود را مش می کنید اگر قسمت های از مو که مشکی است را حدود 9 درجه به رنگ بلوند در بیاورید و یا اگر موی شما به رنگ بلوند باشد 9 یا 8 درجه به رنگ تیره تر نزدیک به مشکی رنگ کنید به این نوع مش مو اصلاحا فریزینگ می گویند.

مش هایلایت یا highlight: بر عکس مش فریرینگ در این روش از رنگ با تفاوت رنگ پس زمینه کمتری استفاده می شود در مش های هایلایت لایه های مو که به رنگ تیره است حدود 3 درجه به رنگ روشن تر رنگ می شود. مش هایلایت موهای شما را حجیم تر نشان می دهد.

مش لولایت یا lowlight: در این روش مش کردن مو برعکس هایلایت است , در این روش  موهایی که به رنگ روشن یا بلوند هستند لایه های از آن را   3 درجه به رنگ روشنتر تغییر می دهیم.(انواع موهای سر)

روش مش بالایاژ: زمانیکه ریشه مو تیره باشد و قسمت انتهایی مو را به رنگ روشن تغییر دهیم از روش بالیاژ استفاده کرده ایم.

روش مش آمبره : در این روش اگر ریشه مو تیره باشد قسمت انتهایی مو را به رنگ روشن تر تغییر می دهیم اصطلاحا به این روش آمبره می گوییم  و تفاوت این روش مش با بالییاژ در این است که در آمبره مرز بین تیرگی و روشنی مو مشخص است اما در بالیاژ پراکندگی قسمت های روشن مو در زمینه تیره بالای سرم هم دیده می شود و به اصطلاح لایت های پرا کنده در این روش داریم .

ترکیب دکلره و اکسیدان در مش

برای بدست آوردن رنگ های مختلف مش می توانید پودر دکلره را با اکسیدان ۰/۶ , ۰.۹ ,۰.۱۲ ترکیب کنید. برندهای مختلفی پودر دکلره و اکسیدان را تولید می کنند. از جمله مطرح ترین این برند ها میتوان به لورال , فالونا,کيون , پلاکس اشاره کرد.

درصورتی که بخواهیم مو را تا پایه ۶.۵ باز کنیم از اکسیدان ۰.۶ درصد استفاده می کنیم که این ترکیب برای لایت های شکلاتی و عسلی بیشتر کاربرد دارد.

اگر بخواهیم لایت های مش خیلی روشن تا پایه ۱۰ الی ۱۱ داشته باشیم پودر دکلره را با اکسیدان ۰.۹ درصد ترکیب می کنیم. این ترکیب برای رنگ های بلوند روشن تا تمامی طیف های رنگی را در بر می گیرد.

استفاده از اکسیدان ۱۲ به دلیل آسیب بیش از حد به مو منسوخ شده و توصیه نمی شود.

تفاوت مش مو با های لایت مو

شاید برای بعضی خانم ها که زیاد درگیر مسایل مربوط به رنگ مو نباشند این سوال پیش بیاید که تفاوت مش مو با هایلات مو چیست؟ در واقع اگر تفاوت پایه و تکه هایی از مو که برای رنگ جدا می کنیم ۳ درجه روشن تر از رنگ پایه مو باشد با آن هایلایت و اگر ۷ درجه روشن تر باشد با آن مش می گوییم.

در روش هایلایت کلاه (منظور کلاه مش است )  را از روی موی سر برمیداریم و بعد کل مو را رنگ می گذاریم  ولی در روش مش بعد از اینکه مو روی کلاه به پایه دکلره رسید مو شستشو داده می شود و بدون اینکه کلاه مش را در بیاوریم رنگساژ را می گذاریم و بعد کلاه را در می آوریم.

در روش مش نسبت به هایلایت طبیعتا رنگ زمنیه مو با موی رنگ شده اختلاف بیشتری دارد .(چگونه بدون اینکه به موهایتان آسیب بزنید آنها را در خانه هایلایت کنید)

همچنین در این مقاله می توانید در مورد انواع مختلف های لایت مواطلاعات بیشتری کسب کنید.

اینستاگرام ما را دنبال کنید.

نام نویسنده : صبا شعبانی

مش کردن مو

مش

رنگ مو

خدمات آرایشگری در منزل

hair dye mesh

مش لولایت

لایت های مش خیلی روشن

رنگ زمنیه مو

هایلایت کلاه

روش مش آمبره

روش مش بالایاژ

مش هایلایت

مش فریزینگ

انواع مش مو

مش موقت

مش بالیاژ

مش با  فویل

مش با کلاه

مش دائمی

نظرات کاربران
مقالات مرتبط
شاید تا چند سال پیش مو های کسی دو رنگ می شود وی  مورد تمسخر قرار می گرفت طیف رنگ مو ها یک رنگ بود و بیشتر بلوند پرکلاغی و یا شرابی را ش... ( انواع رنگ مو پاستیلی و کهکشانی خاص سال جدید عکس رنگ مو پاستیلی و عکس رنگ مو کهکشانی)
۱۰ رنگ موی بینظیر برای فصل پاییز و زمستان فصل پاییز الهام گر رنگهای بسیار متنوع گرم و زیباست  عکس های شگفت انگیز از رنگ موهای پاییزی ... ( ۱۰ رنگ مو خاص جدید در زمستان و پاییز ۲۰۲۱ کدامند؟)
آیشواریا رای Aishwarya Rai مطرح ترین چهره  زن در هند و بالیوود  تبلیغ رنگ مو  شرکت لورئال،L'Or&e... ( رنگ مو آیشواریا رای Aishwarya Rai بازیگر هندی همراه با فرمول و عکس)
در این مقاله به معرفی انواع رنگ مو , قبل و بعد از انجام رنگ مو بر روی موها  و همچنین نوع رنگ را برای شما توضیح خواهیم داد. در مقالات... ( قبل و بعد از رنگ کردن مو عکس نمونه کار قبل و بعد از رنگ کردن مو قبل و بعد از رنگ موی سر)
رنگ مو بازیگران هالیوودی یکی از بیشترین سرچ های گوگل می باشد این بازیگران , مدل ها , سلبریتی ها و خوانندگان همیشه الگویی مناسب برای افراد جا... ( رنگ مو بازیگران هالیوودی و سلبریتی ها به صورت کامل تخصصی آموزش رنگ مو همراه باعکس رنگ مو های جدید)
الکساندرا داداریو  Alexandra Daddario  بازیگر ,  مدل و یکی زیباترین بازیگران جهان در هر فیلمی حضور داشته مورد توجه ... ( رنگ مو الکساندرا داداریو Alexandra Daddario چگونه باید موهای خود را رنگ کنیم؟)
رنگ مو تمامی بازیگران ترکیه ای همراه با فرمول و آموزش رایگان  رنگ مو بازیگران ترکیه ای همچون  رنگ مو ادا اجه  , رنگ م... ( رنگ مو بازیگران ترکیه ای رنگ مو بازیگرای سریال های ترکیه ای همراه با فرمول و آموزش رایگان نحو رنگ کردن مو)
رنگ مو سرنای ساریکایا (Serenay Sarıkaya) مدل ترکیه ای چه رنگی است؟ سرنای ساریکایا (Serenay Sarıkaya) بازیگر , مدل و خواننده ترک... ( رنگ مو سرنای ساریکایا فرمول رنگ موی بازیگر ترکیه ای چگونه بدست می آید)
رنگ مو هیلی بالدوین همسر جاستین بیبر چه رنگی است؟ هیلی بالدوین قطعا نام او را شنیده اید دختری که ناگهان جاستین بیبر را عاشق خود کرد و سلن... ( رنگ مو هیلی بالدوین (بیبر) چه رنگی است و فرمول رنگ مو چگونه به دست می آید)
رنگ مو اویکو کارایل چه رنگی است فرمول رنگ مو اویکو کارایل اویکو کارایل در لیست زیباترین زنان ترکیه , محبوبترین زنان ترکیه ... ( رنگ مو اویکو کارایل و فرمول رنگ بازیگر ترکیه ای سریال ضربان قلب نقش ایلول اینستاگرام)
تیلور سویفت(تیلور سوئیفت) در لیست موفقترین زنان دنیا,زیباترین زنان دنیا , محبوبترین زنان اینستاگرام و هر آنچه که یک نفر بخواهد در این سن بدس... ( رنگ مو تیلور سویفت چه رنگی است فرمول رنگ مو تیلور سوئیفت)
امبر هرد یکی از زیباترین زن های حال حاضر در دنیا که الگوی بسیاری از طراحان مد و فشن و همچنین بانوان سرتاسر دنیا می باشد. طلاق امبر ه... ( رنگ مو امبر هرد چی رنگی است فرمول رنگ مو امبر هرد)
رنگ مو اسکارلت جوهانسن Scarlett Johansson چه رنگی است؟ اسکارلت جوهانسن Scarlett Johansson قطعا یکی از تاثیرگذارترین بازیگران حا... ( رنگ مو اسکارلت جوهانسون به صورت طبیعی و در فیلم ها)
رنگ مو آسلیهان گونر Aslıhan Güner بازیگر نقش ییلدیز در سریال ستاره های شمالی  این روز مورد توجه خانوم های طرفدار سریال ه... ( رنگ مو آسلیهان گونر بازیگر نقش ییلدیز در سریال ستاره شمالی)
رنگ مو کیتی پری چه رنگی است؟   رنگ مو خوانندگان زنی که در موزیک ویدیوها  به تماشای آن نشتیم شاید یکی از آن مواردی باشد که در... ( رنگ موهای کیتی پری چه رنگی هستند چگونه موهای خود را شبیه کیتی پری کنیم؟)
رنگ مو بازیگر فیلم و یا سریالی که به تماشای آن نشتیم شاید یکی از آن مواردی باشد که در لحظه دوست دارد مخاطب وخصوصا بانوان عزیز از دانستن آن ل... ( رنگ مو مارگو رابی چه رنگی است)
رنگ مو بازیگران هالیوودی شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در فیلم یا سریالی که در حال تماشای آن هستید ناگهان رنگ مو بازیگر نظر شما ر... ( رنگ مو تمامی بازیگران خارجی هالیوود جدید بلوند عسلی کرم طلایی مسی خرمایی کاراملی)
در واقع پوست های با تن گرم با موهایی با تن گرم بیشتر تطابق دارند و این موضوع در مورد کسانی که پوستی با تن سرد دارند نیز صادق است اما هدف این... ( انتخاب رنگ مو متناسب با رنگ پوست شما همراه با صبا شعبانی)
تا به امروز در دنیای هنر و زیبایی آرایشگران در سر تا سر دنیا انواع تکنیک های زیبایی و رنگ مو را به دنیا معرفی کرده اند و انصافا بسیار زیبا و... ( آموزش رنگ کردن مو و آشنایی با انواع مدل های رنگ مو)
محبوب ترین خدمات
>

خدمات رنگ مو در منزل

در سالن های زیبایی خدمات متنوعی ارائه میشود.ولی رفتن به سالن های زیبایی همیشه بدون دردسر و مشکل نیست.تعیین وقت قبلی انتظار برای انجام خدمات سفارش شده تلف شدن زمان در ترافیک , هوای آلوده و... از جمله مشکلاتی است که حتما با آنها روبه رو خواهید شد.به
php-1 طراحی و اجرا