مجله زیبایی صبا ریکو
2022/Nov/30

Content in section 1.

صفحه اصلی مجله زیبایی صبا ریکو
ویدیو آموزشی
صفحه اصلی >
لیست خدمات >
لیست فهرست خدمات >
لوازم آرایشی

لوازم و مواد آرایشی بهداشتی

بطور کلی لوازم آرایشی و بهداشتی مواد یا وسایلی هستند که برای زیبا کردن و یا رفع بوی بد و..استفاده میشوند.خانم ها و دختران بیشتر از مواد ارایشی استفاده میکنند ولی وسایلی هم هستند که مختص آقایان میباشد.این مواد میتواند یک رژ لب ساده یا لاک ناخن ,پودر های مختلف .لنر چشم,ژل مو و ...باشند.

تاریخچه استفاده از وسایل آرایشی به عهد باستان بازمیگردد که در ان زمان زنان یونانی برای زیبایی خود از وسایل مانند روغن زیتون برای حالت دادن و تقویت موهای خود استفاده میکردند.در قرن هجدهم سبک آرایشی به معنای امروزی مورد استفاده قرار گرفت که در ابتدای بیشتر توسط طبقه اشراف و نجیب زادگان استفاده میشد.ولی با شروع قرن نوزده ام و انقلاب صنعتی استفاده از این مواد توسط دیگر اقشار جامعه مرسوم شد.

لوازم آرایشی در حال حاظر در ایران بسیار مصرف میشود.بطوریکه ایران جز هفت کشور پر مصرف لوازم ارایشی در جهان است.و ارزشی سالانه یک میلیار دلار بصورت قانونی و 2 میلیارد 200میلیون دلار بصورت قاچاق  دارد.همانطور که میبینید کالای قاچاق وارد شده بسیار رقم بزگتری نسب به کالا وارد شده بصورت قانونی دارد.و از انجا که هیچ نظارتی بر روی کالای قاچاق وجود ندارد خیلی از این مواد تاریخ مصرف گزشته ویا فیک میباشند که میتوانند اسیب های جبران ناپزیری به بدن انسان وارد کند.

 

محبوب ترین مقاله
>

کاشت ناخن و معایب آن

ناخن نقش بسیار موثری در زیبایی دستها و پاها و مهم تر در سلامت بدن شما دارد یعنی براحتی می توان از فرم و حالت ناخن که آیا ترک خورده و یا سریع می شکند به کمبود ویتامین و یا مشکلات تغذیه ای پی ببریم.البته علاوه بر این خود ناخن چون ( آیا کاشت ناخن ضرر دارد؟ مراحل کاشت ناخن مضرات کاشت ناخن چگونه است )
php-1 طراحی و اجرا