مجله زیبایی صبا ریکو
2024/Feb/26

Content in section 1.

صفحه اصلی مجله زیبایی صبا ریکو
ویدیو آموزشی
صفحه اصلی >
لیست مقالات >
آموزش رنگ مو >
مبانی اولیه ترکیب رنگ مو
مبانی اولیه ترکیب رنگ مو
۱۳۹۹/۰۴/۲۷

پیگمن شناسی و مبانی اولیه ترکیب رنگ مو

دوستان تصمیم گرفتم مبانی رنگ مو پایه ها و فرمولهای ترکیب رنگ را برای شما عزیزانی که تصمیم دارید در منزل خودتان موهایتان را رنگ کنید و همچنین بقیه همکاران و آرایشگران حرفه ای و مبتدی را بصورت مقاله و در آتی بشکل ویدئو برایتان توضیح دهم امیدوارم مفید باشد؟
بعضی اوقات فرمول بندی می تواند بسیار متنوع و گسترده باشد! هر وقت گیر می کنم ، یک دقیقه وقت می گذارم و به دایره رنگ فکر می کنم ، همراه با چند ملاحظه اساسی در مورد رنگ مو.
بنابراین بیایید این موضوع  را تجزیه کنیم ... اگر شما یک نقاش هستید که با روغن و بوم کار می کند ، یا یک آرایشگر  که مو ها را دکلره و یا رنگ و رنگساژ  میکنید ، در واقع باید بگویم قانون دایره رنگ برای هر دو گروه یکسان است.
 در اینجا سه ​​قانون  وجود دارد.
قانون اول: سه رنگ اصلی وجود دارد که با ترکیب کردن  رنگ بوجود نمی آیند ، اما پایه و اساس سایر رنگهایی هستند که در طبیعت وجود دارند و  ما می بینیم.
رنگ های اصلی شامل:
 1) زرد
 2) آبی
 3) قرمز

  قانون دوم: سه رنگ ثانویه وجود دارد که هنگام ترکیب کردن از دو رنگ اصلی دیگر با یکدیگر به طور مساوی ایجاد می شوند.
که به آنها  رنگهای ثانویه گفته میشود.
1) رنگهای سبز (از ترکیب زرد و آبی)
 2) بنفش (از ترکیب آبی و قرمز)
 3) پرتقالی یا نارنجی (از ترکیب قرمز و زرد)

 قانون سوم: شش رنگ سوم وجود دارد که با مخلوط کردن قسمتهای مساوی از یک رنگ اصلی و یک رنگ ثانویه ایجاد می شود.
1_ رنگهای   زرد-سبز (75٪ زرد و 25٪ آبی)
 2_ آبی-سبز (75٪ آبی و 25٪ زرد)
3_ آبی بنفش (75٪ آبی و 25٪ قرمز)
4_ قرمز بنفش ( 75٪ قرمز و 25٪ آبی)
5_قرمز-نارنجی (75٪ قرمز و 25٪ زرد)
6_ زرد-نارنجی (75٪ زرد و 25٪ قرمز)
درک این اصول به خود من کمک می کند تا اصول ایجاد رنگ مو را به خاطر بسپارم. اکنون می توانم تن هر رنگ  را برجسته تر یا خنثی کنم.
 موارد زیر بر اساس نام تجاری من در سالن استفاده می شود. پس از تحلیل و بررسی موهای مشتری ، می توانم ملاحظات اساسی در مورد فرمول رنگ مو را پیاده سازی کنم.
 ملاحظه اول: سیستم سطح و پایه طبیعی مو ،میزان روشنی و تیرگی مو را اندازه گیری می کند.
 سطح و پایه مو :
 1 - سطح  و پایه مشکی
 2 - تیره ترین سطح و پایه قهوه ای
 3 - سطح و پایه قهوه ای تیره 4 - سطح قهوه ای متوسط
 ​​5 - سطح و پایه قهوه ای روشن
6 - سطح و پایه بلوند تیره
 7 - سطح و پایه بلوند متوسط
 ​​8 - سطح و پایه بلوند روشن
 9 - سطح و پایه بلوند بسیار روشن
10 - سطح و پایه سفید

در مو  رنگدانه های زیرین وجود دارد که در تمام پایه های مو دیده میشوند .
هنگامی که سما موها را بیلیچ و یا دکلره میکنید این رنگدانه بالا میآیند و پیگمنتهای رنگی شروع به رنگ پریدگی میکنند
همانطور که گفتم مو نیز از ترکیب سه پیگمنت رنگی آبی قرمز و زرد تشکیل شده حالا میخواهم به ترتیب مقدار پیگمنتهای موجود در مو را برایتان دسته بندی کنم
در سطح ۱ پیگمنتهای آبی غالب هستند یعنی کسی که موهای مشکی تیره دارد مقدار پیگمنت آبی در هر تار مو بیشتر از قرمز و زرد است
در سطح ۲ آبی بنفش
در سطح ۳ بنفش پیگمنتها تبدیل به میشوند
در سطح ۴ بنفش قرمز
در سطح ۵ قرمز
در سطح ۶ قرمز نارنجی
 قرمز
در سطح ۷ نارنجی
در سطح ۸ زرد_نارنجی
در سطح ۹ زرد
و در سطح ۱۰ زرد روشن و در بعضی موارد بیرنگ   
 پس وقتی که شما می شنوید که میگویند مو به پایه ۷ رسیده یعنی رنگ مو پس از دکلره کردن نارنجی است.

اکنون من اطلاعاتی را که برای تهیه یک رنگساژ  لازم دارم را در اختیار دارم
اگر می خواهم یک رنگ طبیعی در پایه ۷ ایجاد کنم  باید برای از بین بردن و خنثی کردن نارنجی موجود در مویی که به پایه ۷ رسیده بع دایره رنگ نگاه میکنم همیشه یادتان باشد هر  رنگی در دایره رنگ _ رنگ روبروی خود را خنثی میکند رنگ روبروی نارنجی آبی است پس من برای از بین بردن رنگ نارنجی باید از آبی استفاده کنم  

(( به یاد داشته باشید ، یک رنگ خنثی از ترکیب مقدار برابر قرمز ، زرد و آبی بدست میآید. قهوه ای به عنوان یک رنگ خنثی در نظر گرفته می شود زیرا در خالص ترین شکل ، ترکیبی برابر از هر سه رنگ اصلی است - به همین دلیل است که رنگ ها وقتی فرموله می شوند "قهوه ای رنگ" می شوند ...

دانش ما از اصول اولیه یکی از موارد اصلی است که ما را از بروشورهای داخل جعبه رنگهای  در داروخانه خلاص می کند. برای من ، این دانش بسیار با ارزش است و باعث می شود که من یک رنگ شناس حرفه ای باشم.
اگر به خواندن مقاله های من ادامه دهید شما نیز یک حرفه ای خواهید بود.

نمونه ترکیب رنگ مو با فرمول

زمینه 4N با اکسیدان ۶ درصد لایتها ترکیب 8N و 6RV یا همون قرمز بنفش به نسبت مساوی با اکسیدان ۳ درصد‎

پایه دکلره ۱۰ ترکیب 10/1+90/11+اکسیدان ۳ درصد (90/11 بلوند خاکستری خیلی روشن هست که ممکنه توی کاتالوگ های دیگه شماره متفاوتی داشته باشه )‎

زمینه رنگ Redken شماره EQ8N +8V ساقه و لایتها EQ9P+crystal clear دوستان برای درک بهتر شماره رنگ به کاتالوگ رنگ Redken که براتون توی سایت گذاشتم مراجعه کنید‎

پایه ۱۰ دکلره ترکیب 9t+9N+دو بند انگشت violet (بنفش) مارک Redken اکسیدان ۶درصد ۲۰ دقیقه مکث روی موی خشک برای درک بهتر رنگ به کاتالوگ Redken مراجعه کنید.‎

کاتالوگ رنگ Redken‎

نام نویسنده : صبا شعبانی

ترکیب رنگ مو

نظرات کاربران
Tala
سلام ممنون از مقاله خوبتون. من تا حالا موهامو رنگ نکردم و موهام مشکی پر کلاغی طبیعی است. دوس دارم بتونم با یاد گرفتن ترکیب رنگ ها بتونم موهامو بدون دکلره رنگ کنم.وحتی روشن کنم. ممنون میشم مقاله های مفید وکارا در این زمینه بذارین. البته من نمیدونم میشه دکلره هم رنگ دلخواه را دربیاریم یا خیر.
saba
سلام با رنگ شما میتونید فقط تا ۵ پایه یا اگر موهای نازکی داشته باشید ۶ پایه موهاتونو روشن کنید که به رنگ نارنجی متوسط و یا روشن در میاد اگر بشکل هایلایت انجام بدید خیلی هم زیبا میشه اما کل مو رو اگر بخواید یکدست رنگ کنید بنظر شخص بنده زیبا نیست. و باید دکلره بشه
مقالات مرتبط
شاید تا چند سال پیش مو های کسی دو رنگ می شود وی  مورد تمسخر قرار می گرفت طیف رنگ مو ها یک رنگ بود و بیشتر بلوند پرکلاغی و یا شرابی را ش... ( انواع رنگ مو پاستیلی و کهکشانی خاص سال جدید عکس رنگ مو پاستیلی و عکس رنگ مو کهکشانی)
۱۰ رنگ موی بینظیر برای فصل پاییز و زمستان فصل پاییز الهام گر رنگهای بسیار متنوع گرم و زیباست  عکس های شگفت انگیز از رنگ موهای پاییزی ... ( ۱۰ رنگ مو خاص جدید در زمستان و پاییز ۲۰۲۱ کدامند؟)
آیشواریا رای Aishwarya Rai مطرح ترین چهره  زن در هند و بالیوود  تبلیغ رنگ مو  شرکت لورئال،L'Or&e... ( رنگ مو آیشواریا رای Aishwarya Rai بازیگر هندی همراه با فرمول و عکس)
در این مقاله به معرفی انواع رنگ مو , قبل و بعد از انجام رنگ مو بر روی موها  و همچنین نوع رنگ را برای شما توضیح خواهیم داد. در مقالات... ( قبل و بعد از رنگ کردن مو عکس نمونه کار قبل و بعد از رنگ کردن مو قبل و بعد از رنگ موی سر)
رنگ مو بازیگران هالیوودی یکی از بیشترین سرچ های گوگل می باشد این بازیگران , مدل ها , سلبریتی ها و خوانندگان همیشه الگویی مناسب برای افراد جا... ( رنگ مو بازیگران هالیوودی و سلبریتی ها به صورت کامل تخصصی آموزش رنگ مو همراه باعکس رنگ مو های جدید)
الکساندرا داداریو  Alexandra Daddario  بازیگر ,  مدل و یکی زیباترین بازیگران جهان در هر فیلمی حضور داشته مورد توجه ... ( رنگ مو الکساندرا داداریو Alexandra Daddario چگونه باید موهای خود را رنگ کنیم؟)
رنگ مو تمامی بازیگران ترکیه ای همراه با فرمول و آموزش رایگان  رنگ مو بازیگران ترکیه ای همچون  رنگ مو ادا اجه  , رنگ م... ( رنگ مو بازیگران ترکیه ای رنگ مو بازیگرای سریال های ترکیه ای همراه با فرمول و آموزش رایگان نحو رنگ کردن مو)
رنگ مو سرنای ساریکایا (Serenay Sarıkaya) مدل ترکیه ای چه رنگی است؟ سرنای ساریکایا (Serenay Sarıkaya) بازیگر , مدل و خواننده ترک... ( رنگ مو سرنای ساریکایا فرمول رنگ موی بازیگر ترکیه ای چگونه بدست می آید)
رنگ مو هیلی بالدوین همسر جاستین بیبر چه رنگی است؟ هیلی بالدوین قطعا نام او را شنیده اید دختری که ناگهان جاستین بیبر را عاشق خود کرد و سلن... ( رنگ مو هیلی بالدوین (بیبر) چه رنگی است و فرمول رنگ مو چگونه به دست می آید)
رنگ مو اویکو کارایل چه رنگی است فرمول رنگ مو اویکو کارایل اویکو کارایل در لیست زیباترین زنان ترکیه , محبوبترین زنان ترکیه ... ( رنگ مو اویکو کارایل و فرمول رنگ بازیگر ترکیه ای سریال ضربان قلب نقش ایلول اینستاگرام)
تیلور سویفت(تیلور سوئیفت) در لیست موفقترین زنان دنیا,زیباترین زنان دنیا , محبوبترین زنان اینستاگرام و هر آنچه که یک نفر بخواهد در این سن بدس... ( رنگ مو تیلور سویفت چه رنگی است فرمول رنگ مو تیلور سوئیفت)
امبر هرد یکی از زیباترین زن های حال حاضر در دنیا که الگوی بسیاری از طراحان مد و فشن و همچنین بانوان سرتاسر دنیا می باشد. طلاق امبر ه... ( رنگ مو امبر هرد چی رنگی است فرمول رنگ مو امبر هرد)
رنگ مو اسکارلت جوهانسن Scarlett Johansson چه رنگی است؟ اسکارلت جوهانسن Scarlett Johansson قطعا یکی از تاثیرگذارترین بازیگران حا... ( رنگ مو اسکارلت جوهانسون به صورت طبیعی و در فیلم ها)
رنگ مو آسلیهان گونر Aslıhan Güner بازیگر نقش ییلدیز در سریال ستاره های شمالی  این روز مورد توجه خانوم های طرفدار سریال ه... ( رنگ مو آسلیهان گونر بازیگر نقش ییلدیز در سریال ستاره شمالی)
رنگ مو کیتی پری چه رنگی است؟   رنگ مو خوانندگان زنی که در موزیک ویدیوها  به تماشای آن نشتیم شاید یکی از آن مواردی باشد که در... ( رنگ موهای کیتی پری چه رنگی هستند چگونه موهای خود را شبیه کیتی پری کنیم؟)
رنگ مو بازیگر فیلم و یا سریالی که به تماشای آن نشتیم شاید یکی از آن مواردی باشد که در لحظه دوست دارد مخاطب وخصوصا بانوان عزیز از دانستن آن ل... ( رنگ مو مارگو رابی چه رنگی است)
رنگ مو بازیگران هالیوودی شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در فیلم یا سریالی که در حال تماشای آن هستید ناگهان رنگ مو بازیگر نظر شما ر... ( رنگ مو تمامی بازیگران خارجی هالیوود جدید بلوند عسلی کرم طلایی مسی خرمایی کاراملی)
در واقع پوست های با تن گرم با موهایی با تن گرم بیشتر تطابق دارند و این موضوع در مورد کسانی که پوستی با تن سرد دارند نیز صادق است اما هدف این... ( انتخاب رنگ مو متناسب با رنگ پوست شما همراه با صبا شعبانی)
تا به امروز در دنیای هنر و زیبایی آرایشگران در سر تا سر دنیا انواع تکنیک های زیبایی و رنگ مو را به دنیا معرفی کرده اند و انصافا بسیار زیبا و... ( آموزش رنگ کردن مو و آشنایی با انواع مدل های رنگ مو)
محبوب ترین خدمات
>

خدمات رنگ مو در منزل

در سالن های زیبایی خدمات متنوعی ارائه میشود.ولی رفتن به سالن های زیبایی همیشه بدون دردسر و مشکل نیست.تعیین وقت قبلی انتظار برای انجام خدمات سفارش شده تلف شدن زمان در ترافیک , هوای آلوده و... از جمله مشکلاتی است که حتما با آنها روبه رو خواهید شد.به
php-1 طراحی و اجرا