مجله زیبایی صبا ریکو
2024/May/28

Content in section 1.

صفحه اصلی مجله زیبایی صبا ریکو
ویدیو آموزشی
صفحه اصلی >
لیست مقالات >
آموزش رنگ مو >
ساختمان موی سر
ساختمان موی سر
2021/01/30

مو از چه چیزهای تشکیل شده است؟

ساختمان مو :

ساختمان مو از نظر فیزیولوژیکی از پنج قسمت تشکیل شده که ساختمان اصلی آن از ماده ای به نام (کراتین) است که در حکم استخوان بندی آن می باشد.

1.کوتبکول یا پوشش خارجی که شمامل پولکهای مو است.

2.کورتکس یا سفیده مو

3.پیگمنت

4.مدولا یا لوله تغذیه

5.پیاز مو(ریشه مو) یا روت که خود شامل سه بخش می باشد.حفرخ / پیاز/پاپیلا.

پوشش خارجی مو (کوتیکول):

پوشش خارجی عبارت است از یک پوست فلس مانند که تقریبا از هفت لایه روی هم تشکیل شده است و درصد اندکی از وزن مو را دارا می بتشد و کار آن محافظت از مو در مقابل هوا و شستشو و عوامل خارجی بوده و عمل انعکاس نور را تیز انجام می دهد.

پوشش خارجی مو د رحالت عادی مانند فلسهای ماهی یا پولکهایی روی هم قرار گرفته اند.

ولی در صورت تماس با مواد شیمیایی مانند رنگ و یا دکلره داخل ساختمان مو نفوذ کرده و می توانند مو را رنگ یا بی رنگ نمایند.

پولک های که بعد از تماس با مواد شیمیایی باز شده اند مدت چهاز شبانه روز طول می کشد تا به حالت اول خود بازگردند.ولی چنانچه موها با یک شامپو اسیدی شسته شود این کار سریعتر انجام می گردد.

سفیده مو (کورتکس) چیست؟

موخوره چگونه است و چرا موخوره می گیریم؟

کورتکس آب داخل مو می باشد که پیگمنتهایی رنگی و لوله مغذی در آن قرار گرفته اند و در صورت کم شدن یا خشک شدن مایع کورتکس موخوره ایجاد می شود.در قسمت سفیده مو سه نوع پیگمنت وجود دارد که رنگ موا از مشکی تا بور روشن از این سه  نوع پیگمنت تشگیل شده است و رنگ آنها عبارتند از : قرمز/آبی و زرد

رنگ موهای مختلف به نسبت این سه نوع پیگمنت با هم فرق می کنند.

در موهای تیره و مشکی پیگمنتهای آبی و در موهای خرمائی پیگمنتهای قرمز و در موهای بور پیگمنتهای زرد بیشتر وجود دارد و در موهای تیره تعداد پیگمنتهای تیره از پیگمنتهای رنجگی زیاد بوده و هر چه مو روشنتر شود تعداد این پیگمنتها نیز کمتر می شود

کورتکس به مو انعطاف /استحکام/قابلیت ارتجاع و کشش می بخشد.در کورتکس است که عملکرد فیزیکی و شیمیایی صورت می گیرد.کورتکس نود درصد از وزن مو را تشکیل می دهد.

دانه های رنگی مو(پیگمنتها):

پیگمنتها رنگ مو را مشخص می کنند.استحکام و رنگ طبیعی آن مورثی است و دارای دو نوع پراکنده مخصوص موهای روشن و مجتمع مخصوص موهای تیره می باشد.

پیگمنتها تا سی و پنج سال عمر می کنند و پس از این مدت فرسوده شده و قدرت تولید رنگ را از دست داده و شروع به سفید شدن می کنند.

این نوع سفید شدن طبیعی است و اگر شخصی قبل از 35 سالگی موهایش سفید شود دلایلی مانند وراثت / کمبود غذا/ناراحتی های فکری/فشارهای عصبی/و غیره موثر است.موهایی که به طور غیر طبیعی سفید شده اند قدرت رنگ پذیری کمی دارند.هنگام رنگ کردن باید از سری رنگ های اصلی استفاده نمود.روشنی یا تیرگی مو بستگی به تعداد پیگمنتهای هر تار مو دارد.

لوله تغذیه یه مو (مدولا):

مدولا لوله مغذی قسنت درونی مو می باشد که عملکرد آن تقریبا نامعلوم است ولی به عقیده برخی از دانشمندان مو توسط این لوله مغذی از پیاز مو تغذیه می کند.

چنانچه به هر علت مدولا خشک شود آن تار مو طبیعی و سالم نخواهد بود.مدولا شکل طبیعی مو را به 3 دسته تقسیم میکند

ریشه مو (روت) چیست و از چه چیزی تشکیل شده است ؟

ریشه مو در داخل پوست قرار گرفته و از سلولهای زنده و فعال تشکبل یافته که دائم در حال تکثیرند.

این تکثیر موجب بالا زدن قسمت انتهای کلاف به طرف خارج شده و رشد مو را سبب می شود بنابراین موی تازه توسط تقسیم سلولی شکل گرفته و به صورت ساقه از پوست خارج می شود.

ریشه شامل سه بخش است:حفره / پیاز و پاپیلا

حفره مو چیست؟

حفره شکل لوله مانندی است در پوست که ریشه را احاطه می کند و کو را آهسته به سطح پوست می رساند.

پیاز مو چیست؟

پیاز قسمتی از مو می باشد که در داخل حفره قرار دارد.

پاپیلا مو چیست و نقش آن در موی سر ؟

در عمق مو بر جستگی کوچکی وجود دارد که آنرا پاپیلا می نامند.

در پاپیلا مویرگ های عصبی و خونی فراوانی وجود دارد و به خاطر همین مویرگهای عصبی است که اگر موئی کشیده شود درد احساس می شود ضمنا پیاز به ویسه مویرگ های خونی موجود در پاپیلا تغذیه شده و رشد و نگهداری مو را سبب می گردد.

اگر پاپیلا به اندازه کافی از بدن غذا نگیرد پیاز مو ضعیف شده و قدرت نگهداری مو را از دست خواهد داد.

نام نویسنده : حامد شعبانی

ارایش

ارایشگاه

مو

اموزش اکستنشن مژه

آموزش مژه

صبا شعبانی

اکستنشن مژه

مژه

ارایش چشم

خط چشم

مو سر

ارایشگر

ارایش

مراقبت از مو

موهای چرب

موهای خشک

اسیب دیدگی مو

مو

نظرات کاربران
مقالات مرتبط
شاید تا چند سال پیش مو های کسی دو رنگ می شود وی  مورد تمسخر قرار می گرفت طیف رنگ مو ها یک رنگ بود و بیشتر بلوند پرکلاغی و یا شرابی را ش... ( انواع رنگ مو پاستیلی و کهکشانی خاص سال جدید عکس رنگ مو پاستیلی و عکس رنگ مو کهکشانی)
۱۰ رنگ موی بینظیر برای فصل پاییز و زمستان فصل پاییز الهام گر رنگهای بسیار متنوع گرم و زیباست  عکس های شگفت انگیز از رنگ موهای پاییزی ... ( ۱۰ رنگ مو خاص جدید در زمستان و پاییز ۲۰۲۱ کدامند؟)
آیشواریا رای Aishwarya Rai مطرح ترین چهره  زن در هند و بالیوود  تبلیغ رنگ مو  شرکت لورئال،L'Or&e... ( رنگ مو آیشواریا رای Aishwarya Rai بازیگر هندی همراه با فرمول و عکس)
در این مقاله به معرفی انواع رنگ مو , قبل و بعد از انجام رنگ مو بر روی موها  و همچنین نوع رنگ را برای شما توضیح خواهیم داد. در مقالات... ( قبل و بعد از رنگ کردن مو عکس نمونه کار قبل و بعد از رنگ کردن مو قبل و بعد از رنگ موی سر)
رنگ مو بازیگران هالیوودی یکی از بیشترین سرچ های گوگل می باشد این بازیگران , مدل ها , سلبریتی ها و خوانندگان همیشه الگویی مناسب برای افراد جا... ( رنگ مو بازیگران هالیوودی و سلبریتی ها به صورت کامل تخصصی آموزش رنگ مو همراه باعکس رنگ مو های جدید)
الکساندرا داداریو  Alexandra Daddario  بازیگر ,  مدل و یکی زیباترین بازیگران جهان در هر فیلمی حضور داشته مورد توجه ... ( رنگ مو الکساندرا داداریو Alexandra Daddario چگونه باید موهای خود را رنگ کنیم؟)
رنگ مو تمامی بازیگران ترکیه ای همراه با فرمول و آموزش رایگان  رنگ مو بازیگران ترکیه ای همچون  رنگ مو ادا اجه  , رنگ م... ( رنگ مو بازیگران ترکیه ای رنگ مو بازیگرای سریال های ترکیه ای همراه با فرمول و آموزش رایگان نحو رنگ کردن مو)
رنگ مو سرنای ساریکایا (Serenay Sarıkaya) مدل ترکیه ای چه رنگی است؟ سرنای ساریکایا (Serenay Sarıkaya) بازیگر , مدل و خواننده ترک... ( رنگ مو سرنای ساریکایا فرمول رنگ موی بازیگر ترکیه ای چگونه بدست می آید)
رنگ مو هیلی بالدوین همسر جاستین بیبر چه رنگی است؟ هیلی بالدوین قطعا نام او را شنیده اید دختری که ناگهان جاستین بیبر را عاشق خود کرد و سلن... ( رنگ مو هیلی بالدوین (بیبر) چه رنگی است و فرمول رنگ مو چگونه به دست می آید)
رنگ مو اویکو کارایل چه رنگی است فرمول رنگ مو اویکو کارایل اویکو کارایل در لیست زیباترین زنان ترکیه , محبوبترین زنان ترکیه ... ( رنگ مو اویکو کارایل و فرمول رنگ بازیگر ترکیه ای سریال ضربان قلب نقش ایلول اینستاگرام)
تیلور سویفت(تیلور سوئیفت) در لیست موفقترین زنان دنیا,زیباترین زنان دنیا , محبوبترین زنان اینستاگرام و هر آنچه که یک نفر بخواهد در این سن بدس... ( رنگ مو تیلور سویفت چه رنگی است فرمول رنگ مو تیلور سوئیفت)
امبر هرد یکی از زیباترین زن های حال حاضر در دنیا که الگوی بسیاری از طراحان مد و فشن و همچنین بانوان سرتاسر دنیا می باشد. طلاق امبر ه... ( رنگ مو امبر هرد چی رنگی است فرمول رنگ مو امبر هرد)
رنگ مو اسکارلت جوهانسن Scarlett Johansson چه رنگی است؟ اسکارلت جوهانسن Scarlett Johansson قطعا یکی از تاثیرگذارترین بازیگران حا... ( رنگ مو اسکارلت جوهانسون به صورت طبیعی و در فیلم ها)
رنگ مو آسلیهان گونر Aslıhan Güner بازیگر نقش ییلدیز در سریال ستاره های شمالی  این روز مورد توجه خانوم های طرفدار سریال ه... ( رنگ مو آسلیهان گونر بازیگر نقش ییلدیز در سریال ستاره شمالی)
رنگ مو کیتی پری چه رنگی است؟   رنگ مو خوانندگان زنی که در موزیک ویدیوها  به تماشای آن نشتیم شاید یکی از آن مواردی باشد که در... ( رنگ موهای کیتی پری چه رنگی هستند چگونه موهای خود را شبیه کیتی پری کنیم؟)
رنگ مو بازیگر فیلم و یا سریالی که به تماشای آن نشتیم شاید یکی از آن مواردی باشد که در لحظه دوست دارد مخاطب وخصوصا بانوان عزیز از دانستن آن ل... ( رنگ مو مارگو رابی چه رنگی است)
رنگ مو بازیگران هالیوودی شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در فیلم یا سریالی که در حال تماشای آن هستید ناگهان رنگ مو بازیگر نظر شما ر... ( رنگ مو تمامی بازیگران خارجی هالیوود جدید بلوند عسلی کرم طلایی مسی خرمایی کاراملی)
در واقع پوست های با تن گرم با موهایی با تن گرم بیشتر تطابق دارند و این موضوع در مورد کسانی که پوستی با تن سرد دارند نیز صادق است اما هدف این... ( انتخاب رنگ مو متناسب با رنگ پوست شما همراه با صبا شعبانی)
تا به امروز در دنیای هنر و زیبایی آرایشگران در سر تا سر دنیا انواع تکنیک های زیبایی و رنگ مو را به دنیا معرفی کرده اند و انصافا بسیار زیبا و... ( آموزش رنگ کردن مو و آشنایی با انواع مدل های رنگ مو)
محبوب ترین خدمات
>

خدمات رنگ مو در منزل

در سالن های زیبایی خدمات متنوعی ارائه میشود.ولی رفتن به سالن های زیبایی همیشه بدون دردسر و مشکل نیست.تعیین وقت قبلی انتظار برای انجام خدمات سفارش شده تلف شدن زمان در ترافیک , هوای آلوده و... از جمله مشکلاتی است که حتما با آنها روبه رو خواهید شد.به
php-1 طراحی و اجرا