مجله زیبایی صبا ریکو
2024/Jul/21

Content in section 1.

صفحه اصلی مجله زیبایی صبا ریکو
ویدیو آموزشی
صفحه اصلی >
لیست مقالات >
آموزش رنگ مو >
انواع شامپوها برای موهای رنگ شده
انواع شامپوها برای موهای رنگ شده
2021/02/20

انواع شامپو ها برای موهای مختلط را بیشتر بشناسیم.

شامپو در انواع مختلف با فرمول های متفاوت موجود است. که با توجه به نوع مو و کاربرد آن مورد استفاد ه قرار می گیرد.

شامپو ها را از نظر PH کاربرد غلظت و شکا ظاهری آنها می توانید دسته بندی کنید.

لغت شامپو به معنای فشار دادن است که امروزه به شست و شوی موها اطلاق می شود.

شامپو ها در انواع مختلط در بازار موجود می باشد و هر روزه شرکت های متفاوت با فرمول های جدید شامپو های متفاوتی ارایه می دهند و کار آرایشگر در شناخت شامپو ها را حساس تر کرده و وظیفه ی ما به عنوان یک آرایشگر سنگین تر می شود. قبل از مصرف شامپو ها بر حسب ضرورت بروشور هر شامپو را دقیقا مطالعه کنید و با توجه به عملکرد شامپو و انتظاری که دارید شامپو را مصرف نمایید.

یکی از انواع محصولات محافظت از مو شامپو ها هستند که با هدف از بین بردن آلودگی های سطح مو بدون داشتن اثرات نا مطلوب به کار می رود.مشخصات یک شامپوی خوب به گونه ای است که علاوه بر اثر پاک کنندگی دارای ویژگی های زیر باشد.

1- فاقد اثر تحریک کنندگی پوستی و چشمی باشد.

2- شامپوی مناسب است که به اندازه کافی کف کند و کیفیت خوبی از نظر تراکم دارا باشد.

3- شامپویی ایده آل است که سریع آب کشی شود و موها را لطیف و براق کند.

4- در صورت نیاز موها را حجیم تر کند و ظاهر مو ها پر پست تر شود.

5- ظاهری حالت پذیر در موها ایجاد کند و ظاهر موها راحت تر انجام شود.

6- همان ظور که می دانید بدیهی است تمام ویژگی های ذکر شده نمی تواند در یک شامپوی خاص جمع شود و هر فرد برای رسیدن به ویژگی دلخواه شامپوی مناسب را انتخاب می کند مثلا شخصی با موهای نرم و نازک به دنبال افزایش حجم موها و فردی با مو های ضخیم به دنبال لطافت مو های خود است.

انواه شامپوها از نظر شکل ظاهری

1- شامپوهای مایع

2- شاپوهای کرم یا ژل

3- شامپوهای اسپری 

4- شامپوهای خشک

شامپوهای مایع چگونه عمل می کنند.

شامپوهای مایع کاربرد فراوانی دارد زیرا مصرف آن بسیار راحت است خیلی سریع کف می کند و به راحتی در کل موها پخش می شوند.

شامپوهای مایع به صورت شفاف و مات و با غلظت های متفاوت در دسترس قرار می گیرند.

شامپوهای کرم یا ژل چگونه هستند؟

به نوع غلیظ شده ی شامپو های مایع شامپو های کرم یا ژل گفته می شود.برای افزایش غلظت این نوع شامپوهها مواد غلیظ کننده به آنها افزوده می شود که این مواد باعث ایجاد خاصیت نرم کنندگی در شامپو ها است.

شامپوهای اسپری چگونه عمل می کنند؟

همانطور که از نامش پیداست این نوع شامپو ها روی موی سر اسپری می شوند و هم چنین حالتی نرم و روغنی به موها بخشیده و موها را لطیف می کند.

شامپوهای خشک چگونه هستند؟

شامپوهای خشک به صورت پودر وجود دارند.از شامپوهای خشک زمانی که امکان دسترسی به آب نباشد یا در موارد بیماری استفاده می شود. طریقه مصرف این شامپو ها به گونه ای است که در پودر خشک روی موها پاشیده می شود و به وسیله برس زدن موها تمیز می شوند.لازم به ذکر است شامپوهای پودری یا خشک بسیار سطحی آلودگی ها را از مو پاک می کنند.و قدرت پاک کنددگی سایر شامپوها معمولی را ندارند.

انواع شامپوها از نظر PH

شامپو اسیدی : بعد از رنگ کردن مورد استفاده قرار می گیرد.مدت مکث آن یک دقیقه است و موقع مصرف بار اول کم تر کف کرده و بار دوم بیش تر کف می کند.

شامپوهای قلیایی : قدرت پاکنندگی زیاد دارد و برای پوست سر مضر است.بار اول ودوم یکسان کف می کنند.

شامپو خنثی : بعد از دکلره استفاده می شود.

نام نویسنده : صبا شعبانی

مو سر

ارایشگر

ارایش

مراقبت از مو

موهای چرب

موهای خشک

اسیب دیدگی مو

مو

نظرات کاربران
مقالات مرتبط
شاید تا چند سال پیش مو های کسی دو رنگ می شود وی  مورد تمسخر قرار می گرفت طیف رنگ مو ها یک رنگ بود و بیشتر بلوند پرکلاغی و یا شرابی را ش... ( انواع رنگ مو پاستیلی و کهکشانی خاص سال جدید عکس رنگ مو پاستیلی و عکس رنگ مو کهکشانی)
۱۰ رنگ موی بینظیر برای فصل پاییز و زمستان فصل پاییز الهام گر رنگهای بسیار متنوع گرم و زیباست  عکس های شگفت انگیز از رنگ موهای پاییزی ... ( ۱۰ رنگ مو خاص جدید در زمستان و پاییز ۲۰۲۱ کدامند؟)
آیشواریا رای Aishwarya Rai مطرح ترین چهره  زن در هند و بالیوود  تبلیغ رنگ مو  شرکت لورئال،L'Or&e... ( رنگ مو آیشواریا رای Aishwarya Rai بازیگر هندی همراه با فرمول و عکس)
در این مقاله به معرفی انواع رنگ مو , قبل و بعد از انجام رنگ مو بر روی موها  و همچنین نوع رنگ را برای شما توضیح خواهیم داد. در مقالات... ( قبل و بعد از رنگ کردن مو عکس نمونه کار قبل و بعد از رنگ کردن مو قبل و بعد از رنگ موی سر)
رنگ مو بازیگران هالیوودی یکی از بیشترین سرچ های گوگل می باشد این بازیگران , مدل ها , سلبریتی ها و خوانندگان همیشه الگویی مناسب برای افراد جا... ( رنگ مو بازیگران هالیوودی و سلبریتی ها به صورت کامل تخصصی آموزش رنگ مو همراه باعکس رنگ مو های جدید)
الکساندرا داداریو  Alexandra Daddario  بازیگر ,  مدل و یکی زیباترین بازیگران جهان در هر فیلمی حضور داشته مورد توجه ... ( رنگ مو الکساندرا داداریو Alexandra Daddario چگونه باید موهای خود را رنگ کنیم؟)
رنگ مو تمامی بازیگران ترکیه ای همراه با فرمول و آموزش رایگان  رنگ مو بازیگران ترکیه ای همچون  رنگ مو ادا اجه  , رنگ م... ( رنگ مو بازیگران ترکیه ای رنگ مو بازیگرای سریال های ترکیه ای همراه با فرمول و آموزش رایگان نحو رنگ کردن مو)
رنگ مو سرنای ساریکایا (Serenay Sarıkaya) مدل ترکیه ای چه رنگی است؟ سرنای ساریکایا (Serenay Sarıkaya) بازیگر , مدل و خواننده ترک... ( رنگ مو سرنای ساریکایا فرمول رنگ موی بازیگر ترکیه ای چگونه بدست می آید)
رنگ مو هیلی بالدوین همسر جاستین بیبر چه رنگی است؟ هیلی بالدوین قطعا نام او را شنیده اید دختری که ناگهان جاستین بیبر را عاشق خود کرد و سلن... ( رنگ مو هیلی بالدوین (بیبر) چه رنگی است و فرمول رنگ مو چگونه به دست می آید)
رنگ مو اویکو کارایل چه رنگی است فرمول رنگ مو اویکو کارایل اویکو کارایل در لیست زیباترین زنان ترکیه , محبوبترین زنان ترکیه ... ( رنگ مو اویکو کارایل و فرمول رنگ بازیگر ترکیه ای سریال ضربان قلب نقش ایلول اینستاگرام)
تیلور سویفت(تیلور سوئیفت) در لیست موفقترین زنان دنیا,زیباترین زنان دنیا , محبوبترین زنان اینستاگرام و هر آنچه که یک نفر بخواهد در این سن بدس... ( رنگ مو تیلور سویفت چه رنگی است فرمول رنگ مو تیلور سوئیفت)
امبر هرد یکی از زیباترین زن های حال حاضر در دنیا که الگوی بسیاری از طراحان مد و فشن و همچنین بانوان سرتاسر دنیا می باشد. طلاق امبر ه... ( رنگ مو امبر هرد چی رنگی است فرمول رنگ مو امبر هرد)
رنگ مو اسکارلت جوهانسن Scarlett Johansson چه رنگی است؟ اسکارلت جوهانسن Scarlett Johansson قطعا یکی از تاثیرگذارترین بازیگران حا... ( رنگ مو اسکارلت جوهانسون به صورت طبیعی و در فیلم ها)
رنگ مو آسلیهان گونر Aslıhan Güner بازیگر نقش ییلدیز در سریال ستاره های شمالی  این روز مورد توجه خانوم های طرفدار سریال ه... ( رنگ مو آسلیهان گونر بازیگر نقش ییلدیز در سریال ستاره شمالی)
رنگ مو کیتی پری چه رنگی است؟   رنگ مو خوانندگان زنی که در موزیک ویدیوها  به تماشای آن نشتیم شاید یکی از آن مواردی باشد که در... ( رنگ موهای کیتی پری چه رنگی هستند چگونه موهای خود را شبیه کیتی پری کنیم؟)
رنگ مو بازیگر فیلم و یا سریالی که به تماشای آن نشتیم شاید یکی از آن مواردی باشد که در لحظه دوست دارد مخاطب وخصوصا بانوان عزیز از دانستن آن ل... ( رنگ مو مارگو رابی چه رنگی است)
رنگ مو بازیگران هالیوودی شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در فیلم یا سریالی که در حال تماشای آن هستید ناگهان رنگ مو بازیگر نظر شما ر... ( رنگ مو تمامی بازیگران خارجی هالیوود جدید بلوند عسلی کرم طلایی مسی خرمایی کاراملی)
در واقع پوست های با تن گرم با موهایی با تن گرم بیشتر تطابق دارند و این موضوع در مورد کسانی که پوستی با تن سرد دارند نیز صادق است اما هدف این... ( انتخاب رنگ مو متناسب با رنگ پوست شما همراه با صبا شعبانی)
تا به امروز در دنیای هنر و زیبایی آرایشگران در سر تا سر دنیا انواع تکنیک های زیبایی و رنگ مو را به دنیا معرفی کرده اند و انصافا بسیار زیبا و... ( آموزش رنگ کردن مو و آشنایی با انواع مدل های رنگ مو)
محبوب ترین خدمات
>

خدمات رنگ مو در منزل

در سالن های زیبایی خدمات متنوعی ارائه میشود.ولی رفتن به سالن های زیبایی همیشه بدون دردسر و مشکل نیست.تعیین وقت قبلی انتظار برای انجام خدمات سفارش شده تلف شدن زمان در ترافیک , هوای آلوده و... از جمله مشکلاتی است که حتما با آنها روبه رو خواهید شد.به
php-1 طراحی و اجرا