مجله زیبایی صبا ریکو
2024/Apr/23

Content in section 1.

صفحه اصلی مجله زیبایی صبا ریکو
ویدیو آموزشی
صفحه اصلی >
لیست مقالات >
آموزش رنگ مو >
اصطلاحات رنگ مو
اصطلاحات رنگ مو
2020/02/15

اصطلاحات و واژهای مربوط به رنگ مو

اصطلاحات و واژهای مربوط به رنگ مو

کاتالوگ : هر شرکت یا کارخانه ی تولید رنگ مو دارای یک کاتالوگ است که رنگ های خود را در آن معرفی می کند در واقع یک جدول راهنما برای استفاده از رنگ و تن دلخواه است.

جدول رنگ مو 2 فاکتور دارد.اول پایه رنگ و دوم تن رنگ.

که هم میتواند با یک عدد مشخض شود و هم با یک حرف.

برای یادگیری و کاتالوگ خوانی در ابتدا لازم است پایه های رنگ مو را بشناسیم.

به طور کلی رنگ ها دارای 10 پایه هستند:

مشکی تیره یا پرکلاغی

قهوه ای تیره یا قهوه ای سوخته

قهوه ای متوسط

قهوه ای روشن

قهوه ای ضمینه روشن

بلوند تیره

بلوند متوسط

بلوند روشن

بلوند ضمینه روشن

بلوند ضمینه خیلی خیلی روشن یا پلاتینه

رنگ بیس(base) یا پایه : اولین شماره رنگ بیس است.

این عدد پایه رنگی که به دست خواهد امد را نشان میدهند

مثلا 7/1 عدد 7 همان عدد پایه و بیس است ونشان میدهد که مو چه پایه ای به خود خواهد گرفت.َ

توناژ یا انعکاس مو : پس از عدد اول . عدد دوم و در بعضی موارد عدد سوم هم وجود دارد.اعداد بعد ااز ممیز نشان دهنده تن یا همان انعکاس رنگ م می باشند.

مثلا دذ 7/1 عدد 1 که بعد از ممیز قرار دارد نشان دهنده تن یا انعکاس رنگ است که در اینجا تن دودی می باشد

تناژ رنگ مو هم میتواند با عدد نمایش داده شود و هم با حروف.

جدول مربوط به تناژ ها

نکته : رنگ هایی که روی کاتالوگ میبینید همه روی موهای دکلره شده امتحان شده است.

بیشتر هنر جویان وقتی با این اعداد یا یکسری اسامی مثل قهوه ای استوایی یا موکا یا مدیترانه ای یا    و غیره... برخورد می کنند شاید دچار سردرگمی شوند.اصلا به این اسامی توجه نکنید شما اگر به خوبی کاتالوگ خوانی را یاد بگیرید پس از دیدن شماره های بعد از ممیز راحت تشخیص می دهید که چه رنگی بدست می اورید.

 

حروف اختصاصی نام لاتیننام فارسیاعداد اختصاصی

NNATURALطبیعی0/

AASHخاکستری1/

CCINDERYدودی

GGOIDطلایی3/

MMATTزیتونی7/

BBEIGEبژ

RREDقرمز5/

RFRED FIREقرمز اتشین

VVIOLETبنفش2/

WWARMموکا8/

KCUPPERمسی4/

مثلا باید بدانید که از ترکیب رنگ طلایی و دودی رنگ بژ بوجود میآید. بنابراین 7/31 رنگ بژ را به شما میدهد.

تعریف تن یا تناژ:تن در واقع تعریفی از رنگ مو است.تناژ مو رنگی است که در زمینه رنگ اصلی وجود دارد.مثلا رنگ اصلی طلایی است.ما با کمی دقت در آن یک سایه از رنگ نارنجی میبینیم به این رنگ نارنجی تناژ گفته میشود.

تناژ سرد cool tones :تن های آبی ،بنفش،سبز،دودی،خاکستری جز تن های سرد هستند.

تناژ گرم warm tones: تن های نارنجی ،قرمز،طلایی جز تن های گرم هستند.

واریاسیون : در واقع رنگ های خالص و قوی هستند.و تجمع پیگ منت در آنها بسیار بالاست البته با پایداری کم و از آنها برای خنثی سازی بیشتر استفاده میشود.

بیوست: در دایره رنگ های خنثی سازی ها توضیح داده شده است.

کاربرد واریاسیونها : فرض کنید مشتری شما از وجود تناژ یا رنگ قرمز روی موهای خود ناراضی است شما میتوانید با افزودن مقداری واریا سیون سبز به رنگ اصلی یا رنگساژ خود این قرمزی را از بین ببرید.و یا اینکه با 

نام نویسنده : نسرین زارعی

اصطلاحات رنگ مو

نظرات کاربران
مقالات مرتبط
شاید تا چند سال پیش مو های کسی دو رنگ می شود وی  مورد تمسخر قرار می گرفت طیف رنگ مو ها یک رنگ بود و بیشتر بلوند پرکلاغی و یا شرابی را ش... ( انواع رنگ مو پاستیلی و کهکشانی خاص سال جدید عکس رنگ مو پاستیلی و عکس رنگ مو کهکشانی)
۱۰ رنگ موی بینظیر برای فصل پاییز و زمستان فصل پاییز الهام گر رنگهای بسیار متنوع گرم و زیباست  عکس های شگفت انگیز از رنگ موهای پاییزی ... ( ۱۰ رنگ مو خاص جدید در زمستان و پاییز ۲۰۲۱ کدامند؟)
آیشواریا رای Aishwarya Rai مطرح ترین چهره  زن در هند و بالیوود  تبلیغ رنگ مو  شرکت لورئال،L'Or&e... ( رنگ مو آیشواریا رای Aishwarya Rai بازیگر هندی همراه با فرمول و عکس)
در این مقاله به معرفی انواع رنگ مو , قبل و بعد از انجام رنگ مو بر روی موها  و همچنین نوع رنگ را برای شما توضیح خواهیم داد. در مقالات... ( قبل و بعد از رنگ کردن مو عکس نمونه کار قبل و بعد از رنگ کردن مو قبل و بعد از رنگ موی سر)
رنگ مو بازیگران هالیوودی یکی از بیشترین سرچ های گوگل می باشد این بازیگران , مدل ها , سلبریتی ها و خوانندگان همیشه الگویی مناسب برای افراد جا... ( رنگ مو بازیگران هالیوودی و سلبریتی ها به صورت کامل تخصصی آموزش رنگ مو همراه باعکس رنگ مو های جدید)
الکساندرا داداریو  Alexandra Daddario  بازیگر ,  مدل و یکی زیباترین بازیگران جهان در هر فیلمی حضور داشته مورد توجه ... ( رنگ مو الکساندرا داداریو Alexandra Daddario چگونه باید موهای خود را رنگ کنیم؟)
رنگ مو تمامی بازیگران ترکیه ای همراه با فرمول و آموزش رایگان  رنگ مو بازیگران ترکیه ای همچون  رنگ مو ادا اجه  , رنگ م... ( رنگ مو بازیگران ترکیه ای رنگ مو بازیگرای سریال های ترکیه ای همراه با فرمول و آموزش رایگان نحو رنگ کردن مو)
رنگ مو سرنای ساریکایا (Serenay Sarıkaya) مدل ترکیه ای چه رنگی است؟ سرنای ساریکایا (Serenay Sarıkaya) بازیگر , مدل و خواننده ترک... ( رنگ مو سرنای ساریکایا فرمول رنگ موی بازیگر ترکیه ای چگونه بدست می آید)
رنگ مو هیلی بالدوین همسر جاستین بیبر چه رنگی است؟ هیلی بالدوین قطعا نام او را شنیده اید دختری که ناگهان جاستین بیبر را عاشق خود کرد و سلن... ( رنگ مو هیلی بالدوین (بیبر) چه رنگی است و فرمول رنگ مو چگونه به دست می آید)
رنگ مو اویکو کارایل چه رنگی است فرمول رنگ مو اویکو کارایل اویکو کارایل در لیست زیباترین زنان ترکیه , محبوبترین زنان ترکیه ... ( رنگ مو اویکو کارایل و فرمول رنگ بازیگر ترکیه ای سریال ضربان قلب نقش ایلول اینستاگرام)
تیلور سویفت(تیلور سوئیفت) در لیست موفقترین زنان دنیا,زیباترین زنان دنیا , محبوبترین زنان اینستاگرام و هر آنچه که یک نفر بخواهد در این سن بدس... ( رنگ مو تیلور سویفت چه رنگی است فرمول رنگ مو تیلور سوئیفت)
امبر هرد یکی از زیباترین زن های حال حاضر در دنیا که الگوی بسیاری از طراحان مد و فشن و همچنین بانوان سرتاسر دنیا می باشد. طلاق امبر ه... ( رنگ مو امبر هرد چی رنگی است فرمول رنگ مو امبر هرد)
رنگ مو اسکارلت جوهانسن Scarlett Johansson چه رنگی است؟ اسکارلت جوهانسن Scarlett Johansson قطعا یکی از تاثیرگذارترین بازیگران حا... ( رنگ مو اسکارلت جوهانسون به صورت طبیعی و در فیلم ها)
رنگ مو آسلیهان گونر Aslıhan Güner بازیگر نقش ییلدیز در سریال ستاره های شمالی  این روز مورد توجه خانوم های طرفدار سریال ه... ( رنگ مو آسلیهان گونر بازیگر نقش ییلدیز در سریال ستاره شمالی)
رنگ مو کیتی پری چه رنگی است؟   رنگ مو خوانندگان زنی که در موزیک ویدیوها  به تماشای آن نشتیم شاید یکی از آن مواردی باشد که در... ( رنگ موهای کیتی پری چه رنگی هستند چگونه موهای خود را شبیه کیتی پری کنیم؟)
رنگ مو بازیگر فیلم و یا سریالی که به تماشای آن نشتیم شاید یکی از آن مواردی باشد که در لحظه دوست دارد مخاطب وخصوصا بانوان عزیز از دانستن آن ل... ( رنگ مو مارگو رابی چه رنگی است)
رنگ مو بازیگران هالیوودی شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در فیلم یا سریالی که در حال تماشای آن هستید ناگهان رنگ مو بازیگر نظر شما ر... ( رنگ مو تمامی بازیگران خارجی هالیوود جدید بلوند عسلی کرم طلایی مسی خرمایی کاراملی)
در واقع پوست های با تن گرم با موهایی با تن گرم بیشتر تطابق دارند و این موضوع در مورد کسانی که پوستی با تن سرد دارند نیز صادق است اما هدف این... ( انتخاب رنگ مو متناسب با رنگ پوست شما همراه با صبا شعبانی)
تا به امروز در دنیای هنر و زیبایی آرایشگران در سر تا سر دنیا انواع تکنیک های زیبایی و رنگ مو را به دنیا معرفی کرده اند و انصافا بسیار زیبا و... ( آموزش رنگ کردن مو و آشنایی با انواع مدل های رنگ مو)
محبوب ترین خدمات
>

خدمات رنگ مو در منزل

در سالن های زیبایی خدمات متنوعی ارائه میشود.ولی رفتن به سالن های زیبایی همیشه بدون دردسر و مشکل نیست.تعیین وقت قبلی انتظار برای انجام خدمات سفارش شده تلف شدن زمان در ترافیک , هوای آلوده و... از جمله مشکلاتی است که حتما با آنها روبه رو خواهید شد.به
php-1 طراحی و اجرا