مجله زیبایی صبا ریکو
2024/Feb/26

Content in section 1.

صفحه اصلی مجله زیبایی صبا ریکو
ویدیو آموزشی
صفحه اصلی >
لیست مقالات >
آموزش رنگ مو >
کاتالوگ خوانی رنگ مو
کاتالوگ خوانی رنگ مو
۱۳۹۸/۱۱/۲۷

آموزش کامل کاتالوگ خوانی رنگ مو

شناخت پیگمنت های رنگ در کاتالوگ

معمولا سری اول رنگ های داخل کاتالوگ با سری طبیعی شروع می شود.سری طبیعی از جمله رنگ هایی می باشد که تمامی پیگمنت های مختلط را به یک میزان دارا می باشد.اینکه بعضی ها می گویند که پیگمنت قرمز سری N طبیعی بیشتر است نادرست است البته گاها پیش می آید روی موهای بعضی ها قرمزی می دهد و دلیل آن دارا بودن خود مو به میزان زیاد پیگمنت  قرمز است معمولا موهای مشکی پر کلاغی حاوی پیگمنت قرمز بیشتری نسبت به الباقی موها است.پس سری N حاوی پگمنت های قرمز.آبی.سبز.زرد و بنفش به نسب مساوی است.سری طبیعی بهترین پشانندگی برای نارنجی شدن کف سر در موقع دکاپاژ سفیدی موها و دکلره می باشد مخصوصا اگر موی طبیعی دو صفر مثلا(4/00) یا سری طبیعی بسیار گرم pure و یا قوی باشد.مثلا در رنگ برند ریتون سری طبیعی بسیار گرم این قابلیت را دارد در بعضی برندها مانند پرسنال سری طلایی پوشانندگی قوی تری دارد.در برند پادینا سری NF و اما رنگی مانندyexi کلیه سری طبیعی قابلیت پوشانندگی قوی دارد فقط چیزی که باید مدنظر قرار بگیرد این است که سری های قبل از پایه 5 می توانند سفیدی یا دکلره مو را بپوشانند همانطور که می دانید شماره های رنگ هرچه بیشتر می شود رنگ روشن تر است و در مورد اکسیدان ها نیز همینطور است.

بدین صورت:


رنگ ها : n1.n2.n3......n10
اکسیدانها: 3% 6% 9% 12%


موهای سفید را باید از جلوی سر رنگ گذاشت (ریشه و ساقه باهم) مثلا: n4 و 6% اکسیدان


بهترین پوشانندگی نارنجی کف سر بر اثر رنگ روشن گذاشتن و یا دکاپاژ N4 با اکسیدان 3% می باشد فقط باید با سرعت کار کرد تا زیادی تیره نشود.


اگر خواستیم رنگ ترکیبی برای موهای که سفیدی دارد درست کنیم حتما باید بسته به میزان  سفیدی از سری رنگ طبیعی استفاده کنیم.
اگر پایه های  رنگ های انتخابی بالای پایه 5 باشد سفیدی ها حالت های لایت و تنالیته به خود می گیرد یعنی رنگ روشن به همراه با تن خاص رنگ ترکیبی پیدا خواهد کرد ترجیحا در این  موارد حتما مقداری N4 داخل رنگ به میزان دلخواه ترکیب نمایید تا رنگ موی شما ماندگار شود.

آموزش خواندن کاتالوگ رنگ مو

در مورد موهای سفید قاعده ای به عنوان مردانساژ وجود دارد که معمولا به عنوان یک تکنیک بیان می شود اما کاربرد عملی ندارد و آن این است که کلیه مو را با اکسیدان شماره  6% یا 9%  به طور خالص با برس رنگ آغشته می کنیم سپس بعد از 20 دقیقه با حوله سر را بدون شستن پاک می کنیم و رنگ ترکیبی مدنظر را با اکسیدان کم ترکیب کرده و روی سر به مدت 45 دقیقه می گذاریم همانطور که می دانیم مدت زمان رنگ بعد از 45 دقیقه خنثی خواهد شد پس هرگز نباید رنگی را بیشتر از 45 دقیقه روی سر بگذاریم.گرم نگه داشتن سر به صورت یکدست اثر رنگ پذیری را بیشتر خواهد کرد.

بعد از سری طبیعی برندهای مختلف ممیز بعدی خود را متفاوت در نظر گرفته اند.بطور مثال در بعضی برند ها ممیز 1 (مثلا 6/1 یا 7/1) دودی می باشد بعضی ها خاکستری بعضی ها زیتونی و یا دودی پس برای دانستن اینکه هر ممیزی نشانگر چه سری می باشد بایر به کاتالوگ آن برند مراجعه نمایید . در بعضی سری ها حذف شده اند مثلا برند ریتون سری دودی ندارد.
اما چیزی که واقعیت دارد سری دودی پیگمنت بنفش بیشتری دارد.طلایی پیگمنت زرد و خاکستری پیگمنت آبی و زیتون پیگمنت سبز دارد.اما شکلاتی .فندقی .ماهاگونی پیگمنت قرمز بیشتری دارند.بادمجانی پیگمنت بنفش و شرابی پیگمنت قرمز بسیار دارد.اینکه گفته می شود سری دودی یا طلایی یا خاکستری پیگمنت خاص خود را بیشتر  دارند به میزان خیلی کم آن پیگمنت بیشتر است.اما شرابی و بادمجانی مملو از پیگمنت های خاص خود را دارا می باشند.


سری گرم که از شکلاتی آغاز می شود حاوی مقدار کمی قرمز خفه می باشد و فندقی تشکیل شده از شکلاتی و طلایی و به همین دلیل و در عمق رنگ فندقی علاوه بر گرمی مطلوب درخشندگی طلایی را نیز حس خواهیم کرد.
رنگ ماهاگونی رنگی با قرمزی فراوان اما کمتر از شرابی می باشد و حاوی مقدار کمی تنالیته بنفش است. پس شرابی به اضافه مقدار کمی بادمجانی را که داخل سری طبیعی بریزیم رنگی تقریبا ماهاگونی تشکیل خواهد داد.
سری تنباکویی قرمز نهفته ای دارد که روی سر طبیعی معمولا قرمزی دار است و روی دکلره به پایان نرسیده تنالیته سبزی خواهد  داد.
بلوطی رنگی گرم تر از فندقی دارد و میزان درخشندگی و طلایی آن نیز بیشتر به سمت مسی گرایش دارد.
مسی تن نارنجی دارد و اگر بخواهیم رنگ پرتقالی بسازیم میبایست از سری روشن کننده ها به اضافه ی مسی استفاده کنیم.

پیگمنت شناسی رنگ مو

زیتونی ها در برند های متفاوت با نشانه های مختلف نشان داده می شود در بعضی برند ها با علامت M (mat) و در بعضی برند ها با علامت ovil (O) زیتونی هایی که با علامت M نشان داده می شود میزان کمی پیگمنت سبز دارند و مو را مات می کنند پس ترکیباتی که نیاز به مات کردن رنگ داریم از سری M استفاده می کنیم مثلا دارچینی.نسکافه ای.چایی.کنفی و اما اگر با علامت O نشان داده شود تن سبزی زیادی دارد و خنثی کننده رنگهای قرمز می باشد در ضمن سبزی آن مناسب بوده اما به اندازه واریاسیون سبز قوی نمی باشد بهترین  ovil که قدرت سبزی خوبی دارد برند اسکرین می باشد فقط چیزی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که اسکرین رنگی غلیظ است و باید با اکسیدان مصرفی مقدار زیادی ترکیب شود در غیر اینصورت تیره میگردد.در ضمن دو پایه تیره تر از رنگهای دیگر جواب میدهد. 

به شما پیشنهاد میکنم مطلب کاتالوگ رنگ مو بلوند را نیز بخوانید.

نام نویسنده : حامد شعبانی

کاتالوگ خوانی رنگ مو

کاتالوگ رنگ مو

آموزش ترکیب رنگ مو

کاتالوگ خوانی رنگ مو دوماسی

آموزش کاتالوگ خوانی

آموزش رنگ مو

رنگ مو

نظرات کاربران
مقالات مرتبط
شاید تا چند سال پیش مو های کسی دو رنگ می شود وی  مورد تمسخر قرار می گرفت طیف رنگ مو ها یک رنگ بود و بیشتر بلوند پرکلاغی و یا شرابی را ش... ( انواع رنگ مو پاستیلی و کهکشانی خاص سال جدید عکس رنگ مو پاستیلی و عکس رنگ مو کهکشانی)
۱۰ رنگ موی بینظیر برای فصل پاییز و زمستان فصل پاییز الهام گر رنگهای بسیار متنوع گرم و زیباست  عکس های شگفت انگیز از رنگ موهای پاییزی ... ( ۱۰ رنگ مو خاص جدید در زمستان و پاییز ۲۰۲۱ کدامند؟)
آیشواریا رای Aishwarya Rai مطرح ترین چهره  زن در هند و بالیوود  تبلیغ رنگ مو  شرکت لورئال،L'Or&e... ( رنگ مو آیشواریا رای Aishwarya Rai بازیگر هندی همراه با فرمول و عکس)
در این مقاله به معرفی انواع رنگ مو , قبل و بعد از انجام رنگ مو بر روی موها  و همچنین نوع رنگ را برای شما توضیح خواهیم داد. در مقالات... ( قبل و بعد از رنگ کردن مو عکس نمونه کار قبل و بعد از رنگ کردن مو قبل و بعد از رنگ موی سر)
رنگ مو بازیگران هالیوودی یکی از بیشترین سرچ های گوگل می باشد این بازیگران , مدل ها , سلبریتی ها و خوانندگان همیشه الگویی مناسب برای افراد جا... ( رنگ مو بازیگران هالیوودی و سلبریتی ها به صورت کامل تخصصی آموزش رنگ مو همراه باعکس رنگ مو های جدید)
الکساندرا داداریو  Alexandra Daddario  بازیگر ,  مدل و یکی زیباترین بازیگران جهان در هر فیلمی حضور داشته مورد توجه ... ( رنگ مو الکساندرا داداریو Alexandra Daddario چگونه باید موهای خود را رنگ کنیم؟)
رنگ مو تمامی بازیگران ترکیه ای همراه با فرمول و آموزش رایگان  رنگ مو بازیگران ترکیه ای همچون  رنگ مو ادا اجه  , رنگ م... ( رنگ مو بازیگران ترکیه ای رنگ مو بازیگرای سریال های ترکیه ای همراه با فرمول و آموزش رایگان نحو رنگ کردن مو)
رنگ مو سرنای ساریکایا (Serenay Sarıkaya) مدل ترکیه ای چه رنگی است؟ سرنای ساریکایا (Serenay Sarıkaya) بازیگر , مدل و خواننده ترک... ( رنگ مو سرنای ساریکایا فرمول رنگ موی بازیگر ترکیه ای چگونه بدست می آید)
رنگ مو هیلی بالدوین همسر جاستین بیبر چه رنگی است؟ هیلی بالدوین قطعا نام او را شنیده اید دختری که ناگهان جاستین بیبر را عاشق خود کرد و سلن... ( رنگ مو هیلی بالدوین (بیبر) چه رنگی است و فرمول رنگ مو چگونه به دست می آید)
رنگ مو اویکو کارایل چه رنگی است فرمول رنگ مو اویکو کارایل اویکو کارایل در لیست زیباترین زنان ترکیه , محبوبترین زنان ترکیه ... ( رنگ مو اویکو کارایل و فرمول رنگ بازیگر ترکیه ای سریال ضربان قلب نقش ایلول اینستاگرام)
تیلور سویفت(تیلور سوئیفت) در لیست موفقترین زنان دنیا,زیباترین زنان دنیا , محبوبترین زنان اینستاگرام و هر آنچه که یک نفر بخواهد در این سن بدس... ( رنگ مو تیلور سویفت چه رنگی است فرمول رنگ مو تیلور سوئیفت)
امبر هرد یکی از زیباترین زن های حال حاضر در دنیا که الگوی بسیاری از طراحان مد و فشن و همچنین بانوان سرتاسر دنیا می باشد. طلاق امبر ه... ( رنگ مو امبر هرد چی رنگی است فرمول رنگ مو امبر هرد)
رنگ مو اسکارلت جوهانسن Scarlett Johansson چه رنگی است؟ اسکارلت جوهانسن Scarlett Johansson قطعا یکی از تاثیرگذارترین بازیگران حا... ( رنگ مو اسکارلت جوهانسون به صورت طبیعی و در فیلم ها)
رنگ مو آسلیهان گونر Aslıhan Güner بازیگر نقش ییلدیز در سریال ستاره های شمالی  این روز مورد توجه خانوم های طرفدار سریال ه... ( رنگ مو آسلیهان گونر بازیگر نقش ییلدیز در سریال ستاره شمالی)
رنگ مو کیتی پری چه رنگی است؟   رنگ مو خوانندگان زنی که در موزیک ویدیوها  به تماشای آن نشتیم شاید یکی از آن مواردی باشد که در... ( رنگ موهای کیتی پری چه رنگی هستند چگونه موهای خود را شبیه کیتی پری کنیم؟)
رنگ مو بازیگر فیلم و یا سریالی که به تماشای آن نشتیم شاید یکی از آن مواردی باشد که در لحظه دوست دارد مخاطب وخصوصا بانوان عزیز از دانستن آن ل... ( رنگ مو مارگو رابی چه رنگی است)
رنگ مو بازیگران هالیوودی شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در فیلم یا سریالی که در حال تماشای آن هستید ناگهان رنگ مو بازیگر نظر شما ر... ( رنگ مو تمامی بازیگران خارجی هالیوود جدید بلوند عسلی کرم طلایی مسی خرمایی کاراملی)
در واقع پوست های با تن گرم با موهایی با تن گرم بیشتر تطابق دارند و این موضوع در مورد کسانی که پوستی با تن سرد دارند نیز صادق است اما هدف این... ( انتخاب رنگ مو متناسب با رنگ پوست شما همراه با صبا شعبانی)
تا به امروز در دنیای هنر و زیبایی آرایشگران در سر تا سر دنیا انواع تکنیک های زیبایی و رنگ مو را به دنیا معرفی کرده اند و انصافا بسیار زیبا و... ( آموزش رنگ کردن مو و آشنایی با انواع مدل های رنگ مو)
محبوب ترین خدمات
>

خدمات رنگ مو در منزل

در سالن های زیبایی خدمات متنوعی ارائه میشود.ولی رفتن به سالن های زیبایی همیشه بدون دردسر و مشکل نیست.تعیین وقت قبلی انتظار برای انجام خدمات سفارش شده تلف شدن زمان در ترافیک , هوای آلوده و... از جمله مشکلاتی است که حتما با آنها روبه رو خواهید شد.به
php-1 طراحی و اجرا