مجله زیبایی صبا ریکو
2024/Jul/21

Content in section 1.

صفحه اصلی مجله زیبایی صبا ریکو
ویدیو آموزشی
صفحه اصلی >
لیست مقالات >
آموزش شینیون و بافت مو >
نحوه آماده سازی مو برای شینیون
نحوه آماده سازی مو برای شینیون
2020/10/15

نحوه آماده سازی مو برای شینیون و چگونگی گرفتن وز مو در شینیون

سوال اکثر کار آموزان و شینیون کاران عزیز این است که چگونه می توان  وز موها را برای  یک شینیون حرفه ای از بین برد?

 ما در این مطلب ابتدا شما را با روش آماده سازی مو  قبل شینیون آشنا می کنیم و در حین توضیح روش های از بین بردن وز مو ها را به شما آموزش می دهیم.

از بین بردن وز موها قبل از شینیون

اولین نکته برای از بین بردن وز موها این است که شما بتوانید یک سشوار حرفه ای بکشید و بعد از سشواربرای گرفتن وز مو موقع شینیون زدن از ترکیب ژل مو با کرم مو و یا سرم کریستال و برای حالت دادن از تافت مو سبک و در آخر برای تثبیت کردن شینیون خود از تافت هارد استفاده کنید.وقتی مشتری به شما مراجعه می کند اولین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشیداین است که موهای مشتری تمیز باشد ؛اگر موهای مشتری ۷یا ۸ ساعت قبل شسته شده باشد برای اینکه شینیون تمیز و بدون وز و حرفه ای به مشتری تحویل بدهید باید موهای مشتری را با شامپویی که کاملا چربی پوست سر را بگیرد بشوئید و دقت داشته باشید هنگام شست شو به هیچ عنوان از نرم کننده استفاده نکنید چون استفاده از نرم کننده باعث می شود که موها در هنگام شینیون حالت پذیری خود را از دست بدهند.

شستشوی موی خشک قبل از شینیون

فقط در صورتیکه موهای مشتری بسیار خشک و وز بود  می توان از نرم کننده برای پایین ساقه موها استفاده کرد  و روش دوم برای موهای خشک و وز استفاده از دوفاز بدون چربی می باشد که بعد اینکه موها را شستید و نم موها در اندازه خیلی کم بود دو فاز را پایین ساقه موها اسپری می کنید تا گره موها از هم باز شود  سپس موها را شانه کرده  و لایه لایه موها را خشک می کنید در غیر این صورت  همانطور که در بالا توصیح دادیم اصلا از نرم کننده و دوفاز نباید  استفاده کرد چون موها حالت پذیری خود در هنگام شینیون از دست می دهند در صورتی از نرم کننده و دو فاز استفاده می شود که بخواهیم موها را اتو مو بکشید و موها صاف  صاف شوند(به اصطلاح آیرون کنیم).

بعد از شستشوی نوها نم موها را می گیریم و با یشوار موها را کامل خشک می کنیم توجه داشته باشید موهارا نباید با حرارت بالای سشوار خشک کنیدو فاصله سشوار از موها به اندازه کافی حدودا ۲۰cmباشد چون اگر سشوار را با حرارت بالا خیلی به موها نزدیک کنید همین باعث وز شدن موها می شود.گاهی اوقاات مشتری زمان کافی برای اینکه موهایش را بشوید ندارد در این صورت شما می توانید از شامپو خشک برای تمیز موهای مشتری استفاده کنید .ابتدا فرق سر مشتری را باز می کنید و مقداری شامپو خشک اسپری می کنیدو بعد ریشه ها را ماساژ می دهیم ودر اخر با برس گرد موها را سشوار می کنیم تا شامپویی که اسپری کردیم  روی موها از بین برود و موها حالت پدیر تر و پف دارتر شود.

اگر حجم موها معمولی باشد موها را بصورت حرفه ای براشینگ کرده و قسمت ریشه جلو سر و شقیقه ها را با اتومو صاف می کنیم و بعد موها را بسته به مدل شینیون ویو می کنیم.و برای وز گیری مو در حین کار از ترکیب ژل مو با کرم مو استفاده می کنیم. برای موهای کم پشت براشینگ باید با زاویه ۹۰ یا ۱۸۰ درجه انجام شود تا موها حجم بیشتری پیدا کند و بعد از سشوار موها را ویو می کنیم تا حالت پذیری بیشتری داشته باشند .

شما می توانید برای ویو و حالت دار و حجم دار کردن موهای کم پشت از دستگاه ویو یا بیگودی و یا روش کرلی استفاده کنید و هما اینها بستگی به اندازه و حجم مو دارد. برای موهای لخت احتیاجی به سشوار کشیدن نیست فقط ریشه موها را سشوار می کنید که اینکار را بهتر است با بیگودی انجام دهید و برای موهای لخت بهتر است از مدل شینیون  جمع انتخاب کنید.در هنگام براشینگ کردن باید به چند نکته دقت داشته باشید اول تقسیم بندی صحیح انجام دهید.

بعد هر لایه از مو را که در فاصله ۲۰ تا ۳۰ cm براشینگ می کنید در هنگام شینیون در مسیر خواب مو تافت می زنید و بلافاصله تا مو خشک نشده در مسیر خواب مو با شانه پوش مو را شانه می کنید. هر چقدر لایه های مویی که برای براشینگ انتخاب می کنید نازک تر باشد موها حالت پذیر تر می شوند و براشینگ زیبا تری خواهید داشت و در انتهای کار شینیون از تافت هارد یا همان سنگین برای فیکس کردن استفاده می کنید.


در مرحله بعد از شستشو موها بعد از خشک کردن کامل موها با سشوار می توان مقداری ژل را داخل اسپری آب ترکیب کرد و قبل از سشوار کشیدن و حالت دهی مو ها رو مو اسپری کنید تا وز موها گرفته شود و موهل خوش حالت تر شوندو توجه داشته باشید که نحوه براشینگ کردن (استفاده از انواع سایزها ی برس های گرد،استفاده از درجه حرارت سشوار؛و نحوه سشوار کشیدن؛و اندازه تثبیت کننده ها)بستگی به حجم و اندازه مو دارد.

نام نویسنده : زهره شعبانی

آماده سازی مو برای شینیون

شینیون

شینیون مو

نظرات کاربران
مقالات مرتبط
چگونه شینیونی تمیز و بدون وز داشته باشیم ؟ مهم ترین مورد  برای یک شینیون تمیزو بدون وز  آماده سازی شینیون قبل از انجا... ( چگونه شینیونی بدون وز و تمیز داشته باشیم؟)
هنر بافت مو یکی از محبوب ترین هنر های آرایشگری می باشد خیلی از ما برای آراستن موهای خود و اطرافیانمان در مجالس و مهمانی ها از مدل بافت موهای... ( آموزش بافت تمیز و بدون وز همراه با عکس بافت مو 1402)
واژه شینیون از یک کلمه فرانسوی به اسمchignon du couگرفته شده که بمعنی پس گردن می باشد که  به جمع کردن مو در پشت سر شینیون می گویند... ( شینیون کلاسیک برای چه افرادی مناسب است؟ همراه با آ موزش و عکس)
بافت مو حرفه ای که میتوان با قاطعیت گفت انتها ندارد و هر روز مدل ها و طرح های مختلفی به وجود و خلق می شود. این لاین از هنر زیبایی از پردرآمد... ( بافت های دخترانه جدید و خاص بافت مو دخترانه اسپرت بافت مو برای مهمونی عکس بافت مو دخترانه اسپرت)
شینیون عروس یکی از دشوار ترین لاین های خدمات زیبایی که باید توسط افراد حرفه ای اجرا شود. شینیون عروس از این جهت خیلی حساس می باشد که با ک... ( شینیون عروس انواع شینیون عروس جدید بهترین شینیون عروس جدیدترین شینیون عروس و خدمات شینیون عروس شینیون عروس ایرانی)
در مقالات قبلی به صورت کامل در مورد شینیون و بافت صحبت کردیم روش ها و مراحل کامل شینیون های مختلف و آموزش رایگان این لاین از خدمات زیبایی مو... ( مدل شینیون های حرفه ای و لاکچری همراه با عکس و آموزش رایگان)
شینیون یا بافت مو یکی از ارکان اصلی زیبایی در بانوان می باشد اکثر شما با آن آشنا هستید اما این لاین از زیبایی طیف گسترده ای را در بر می گیرد... ( شینیون مو جدید آموزش شینیون سال همراه باعکس)
اخیراً افراد مشهوری مانند جنا دووان ، ساندرا بولاک و جادا پینکت اسمیت آن ر. و مدل موهایشان را کوتاه کردند . نه تنها مدلهای کوتاه به موهای... ( هیرکات ها و مدل های کوتاهی مو که در سال ۲۰۲۱ مد هستند)
بیشتر خانمها در دوران قرنطینه کرونا بخاطر تعطیل بودن سالنها و یا بعضا ترس از کرونا مدت زیادی است که موهایشان را کوتاه نکرده اند و در حال حاض... ( معرفی مدل موهای زنانه جدید در سال ۲۰۲۱+عکس (کوتاهی مو))
شینیون (به زبان فرانسوی  chignon) یکی از مدل‌های رایج  آرایش مو در دنیایی زیبایی می باشد . واژهٔ و کلمه ش... ( 99 مدل بافت مو و شینیون مو همراه با بهترین عکس های سال)
بافت هلندی(بافت برجسته):بافت هلندی برعکس بافت فرانسوی که مو های اضافه شده رو به رو بافته می شود ؛بافت هلندی رو به زیر بافته می شود.ما در این... ( آموزش بافت هلندی و بافت برجسته)
مرحله اول:د. این مرحله ابتدا موها را مانند شکل به ۹ قسمت تقسیم بندی می کنیم و با کش شینیون موها را به کف سرفیکس می کنیم. مرحله دوم:در این... ( آموزش مدل شینیون-بافت حلزونی در 7 مرحله)
 معرفی ۱۵ مدل کوپ و استایل مو برای خانم ها  این مطلب را برای آندسته از عزیزانی مینویسم که بعد از تماس با ما برای انجام کوپ و کوتا... ( معرفی ۱۵ مدل کوپ و استایل مو برای خانم ها)
چگونه  موهای خود را فر کنیم و  تا چند روز همان حالت بماند.؟؟؟ این روش  را بیاموزید و حالت فر موهای  خود را برای چند روز... ( موهای خود را چگونه فر کنیم؟)
آموزش بافت موی مکزیکی یا چهل گیس:بافت موی مکزیکی یا چهل گیس ؛توجه اغلب خانم ها را بخود جلب نموده است و چنانچه تمایل دارید به موهایتان فرم بی... ( آموزش بافت موی مکزیکی یا چهل گیس)
سلام دوباره با یک مطلب آموزشی بسیار کاربردی در خصوص کوتاهی و هیرکات در خدمتتون هستیم امیدواریم که در شرایط فعلی که سالنها محل امنی نیستند ... ( آموزش کوتاهی و هیرکات مو همراه با عکس تمامی مراحل)
20 تا از بهترین مدلهای کوپ مو در سال ۲۰۲۰ کدام است؟ عکس اول مدل موی پیکسی یک مدل موی  کلاسیک و زیبااست که مورد علاقه خانم ها در ه... ( معرفی 20 تا از بهترین مدل های کوپ مو در سال ۲۰۲۰)
ابزارهای شینیون: معمولا همه خانم ها علاقه دارند که موهای خود را آرایش و مدل های مختلف را امتحان کنند و برای حرفه ای تر شدن آرایش موهایتان به... ( آموزش و معرفی شینیون بافت مو و ابزار های مورد نیاز)
تاریخچه بافت مو زمان مشخصی ندارد انسان ها از همان ابتدا به دنبال راهی برای جمع کردن موهای بلندشان بوده اند . که بافت شینیون از مدل موهایی اس... ( آموزش شینیون_بافت خطی حلزونی همراه با عکس مرحله به مرحله)
برش باب یکی از بروز ترین مدل های ۲۰۲۰ می باشد. در این مدل کوتاهی موها به طور معمول در اطراف سر تقریبا در حد فک  کوتاه می شوند و اغلب با... ( مدل کوتاهی مو باب یا برش مو باب چیست؟همراه با عکس)
محبوب ترین خدمات
>

خدمات رنگ مو در منزل

در سالن های زیبایی خدمات متنوعی ارائه میشود.ولی رفتن به سالن های زیبایی همیشه بدون دردسر و مشکل نیست.تعیین وقت قبلی انتظار برای انجام خدمات سفارش شده تلف شدن زمان در ترافیک , هوای آلوده و... از جمله مشکلاتی است که حتما با آنها روبه رو خواهید شد.به
php-1 طراحی و اجرا