مجله زیبایی صبا ریکو
2022/Jul/07

Content in section 1.

صفحه اصلی مجله زیبایی صبا ریکو
ویدیو آموزشی
صفحه اصلی >
لیست اخبار >
سریال های ترکیه ای >
سریال ترکی رستاخیز سلجوقی
سریال ترکی رستاخیز سلجوقی
۱۴۰۰/۰۹/۲۵

داستان سریال ترکی تاریخی رستاخیز امپراتوری بزرگ سلجوقی بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه داستان اینستاگرام

سریال ترکی تاریخی رستاخیر امپراطوری بزرگ سلجوقی یکی از پرهزینه ترین سریال های ترکی که بعد از موفقیت سریال تاریخی حریم سلطان , ترکیه اقدام به ساخت آن کرده است

این سریال در کنار سریال های ترکی تاریخی دیگری همچون : قیام ارطغرل و آلپ ارسلان  به تازگی ساخته شده اند که نشان می دهد کشور ترکیه به شدت بر روی سریال تاریخی سرمایه گذاری کرده است. نکته جالب سریال ترکی تاریخی امپراطوری بزرگ سلجوقی  بازیگران این سریال بصورت ویژه در زمینه اسب سواری، تیراندازی و استفاده از شمشیر آموزش های حرفه ای دیده‌اند.آنها توسط شرکتی متعلق به کشور قزاقستان آموزش می‌بینند.

خلاصه داستان سریال ترکی تاریخی رستاخیر امپراطوری بزرگ سلجوقی

داستان در قرن یازدهم می گذرد.

ملکشاه ( بورا گولسوی ) مردی جوان و شجاع و فرزند  سلطان آلپ ارسلان (سردار کیلیچ) است. او اغلب به همراه وزیرش نظام الملک ( مهمت اوزگور ) در لشکرکشی های پدرش آلپ ارسلان شرکت می کند . ملکشاه پس از مرگ پدرش به عنوان سلطان جدید امپراتوری سلجوقی به سلطنت می نشیند. زندگی او پس از این اتفاق به شدت تغییر می کند و از سال 1072 تا مرگش در 1092 بر تخت سلطنت می ماند.

در همان روز مرگ پدرش، ملیکشاه  می‌فهمد که همسرش باسولو خاتون هنگام زایمان مرده است. اما  پسر تازه متولد شده اش زنده است، ملیکشاه نمی تواند او را به خاطر امپراتوری سلجوقی نگه دارد. از آنجایی که مادر باسولو خاتون مرده است، نوزاد طبق قوانین مشروع محسوب نمی شود. از این رو ملکشاه تصمیم سختی می گیرد و سرپرستی فرزندش را به وزیر معتمد خود نظام الملک طوسی می سپارد. او می پذیرد که دیگر پسرش را نبیند تا جان پسرش و تداوم تاج و تخت به خطر نیفتد.

نظام الملک نام احمد سنجر را بر این نوزاد می گذارد. او تمام تلاش خود را می کند تا او را از تاج و تخت دور نگه دارد و برای مدت طولانی موفق به انجام این کار می شود.

18 سال بعد، احمد سنجر (اکین کوچ) به یک سرباز بی باک، ایده آل گرا و شجاع تبدیل می شود. با اینکه می داند پدرش سلطان امپراتوری سلجوقی است، از او دوری می کند و هویت خود را فاش نمی کند. سنسر زندگی خود را وقف خدمت به کشورش می کند و شروع به انجام وظایف دشوار می کند.

احمد سنجر از روی تصادف محض با پدرش روبرو می شود. زمانی که سلطان ملکشاه در شرف ترور است، جان او را نجات می دهد. در نتیجه رشادت‌هایش، او محافظ ملکشاه می‌شود و یک اسب اصیل به او اهدا می‌شود. با وجود اینکه ملکشاه هویت واقعی احمد سنجر را نمی‌داند، به او اعتماد می‌کند و شروع به دادن وظایف مهم به او می‌کند.

پس از تلاش نافرجام ترور، ملکشاه می خواهد مقصران واقعی را پیدا کند. هنگامی که آنها در مورد قاتلان تحقیق می کنند، نماد "عقاب با دو سر" را بر روی بدن آنها پیدا می کنند. این نماد متعلق به ترکمن های آناتولی است. بدین ترتیب، رهبر ترکمانان آناتولی به دشمن ملکشاه تبدیل می شود.

در واقع این ترور توسط گروه «باتینی» ترتیب داده شده است. حسن صباح ( گورکان اویگون ) و رهبر مبلغش عبدالملک بن عطاش (مراد گاریپاگاوغلو) به دنبال احیای امپراتوری فاطمی هستند، از این رو هر کاری که لازم باشد برای تضعیف امپراتوری سلجوقی انجام می دهند. برای اینکه امپراتوری سلجوقی را در برابر متحدش ترکمن آناتولی قرار دهند، از نماد «عقاب دو سر» در قاتلان خود استفاده می کنند.

احمد سنجر و وزیر نظام الملک طوسی می فهمند که گروه باتینی پشت این ترور است. با این حال، آنها هیچ مدرکی برای اثبات حرف خود ندارند. از آنجایی که آنها نمی توانند کمیته شورا را متقاعد کنند، ملکشاه دستور می دهد تا رهبر ترکمانان آناتولی را دستگیر کنند.

محمد یکم تپر ( علی گوزو شیرین ) پسر ملکشاه برای این کار انتخاب میشود. احمد سنجر نیز در طول سفر برادرش را همراهی می کند. هنگامی که آنها به سرزمین ترکمن های آناتولی می رسند، می بینند که رهبر آنها یک زن جوان الچین خاتون ( لیلا توغوتلو ) است. با وجود اینکه پدرش توسط امپراتوری سلجوقی کشته شد و برادرش توسط امپراتوری سلجوقی به اسارت درآمد، الچین خاتون علیه دستور ملکشاه قیام نمی کند. او نمی‌خواهد به جنگ برود و بلافاصله می‌پذیرد که در مقابل ملکشاه حاضر شود تا اتهامات ترور را رد کند.

ورود الچین خانون به کاخ تعادل بین زنان قصر را تغییر می‌دهد: ترکان خاتون همسر ملکشاه ( خدیجه شندیل ) که از خانواده‌ای اصیل است. مادر ملکشاه صفاریه خاتون (چیدم اونات) و همسر محمد تپر گوهر خاتون ( لیلا فرای ).

ملکشاه سعی می کند با گروه «باتینی»، امپراتوری بیزانس و کشورهای رقیب که به دنبال تضعیف سلجوقیان هستند مبارزه کند.

در این هرج و مرج، احمد سنجر عاشق تورنا خاتون ( سودا ارگینجی ) می شود تورنا خاتون دکتر است . سنسر در حالی که برای امپراتوری سلجوقی می جنگد، برای عشق خود نیز تمام تلاش خود را می کند.

داستان مجموعه تلویزیونی سلجوقیان بزرگ: نگهبانان عدالت (Uyanis: Buyuk Selcuklu) درباره ظهور سلجوقیان در زمان سلطان ملکشاه و پسرش احمد سنجر است.

 آیا احمد سنجر هویت خود را برای پدرش سلطان ملکشاه فاش خواهد کرد؟

 آیا احمد سنجر و تورنا خاتون از تمام موانع سر راه خود عبور خواهند کرد؟

 آیا ملکشاه و احمد سنجر برای مبارزه با امپراتوری بیزانس و حسن صباح موفق خواهند شد؟

 آیا الچین خاتون می تواند بی گناهی خود را ثابت کند و نام ترکمن آناتولی را پاک کند؟

بورا گولسوی در نقش ملکشاه سریال ترکی تاریخی رستاخیر امپراطوری بزرگ سلجوقی

اکین کوچ در نقش احمد سنجر سریال ترکی تاریخی رستاخیر امپراطوری بزرگ سلجوقی

خدیجه شندیل در نقش ترکان خاتون سریال ترکی تاریخی رستاخیر امپراطوری بزرگ سلجوقی

سودا ارگینجی در نقش تورنا خاتون سریال ترکی تاریخی رستاخیر امپراطوری بزرگ سلجوقی

لیلا توغوتلو در نقش الچین خاتون سریال ترکی تاریخی رستاخیر امپراطوری بزرگ سلجوقی

لیلا فرای در نقش گوهر خاتون سریال ترکی تاریخی رستاخیر امپراطوری بزرگ سلجوقی

پینار توره در نقش بتوله سریال ترکی تاریخی رستاخیر امپراطوری بزرگ سلجوقی

نام نویسنده : حامد شعبانی
اخر سریال ترکی تاریخی رستاخیز امپراتوری بزرگ سلجوقی سریال ترکی تاریخی رستاخیز امپراتوری بزرگ سلجوقی چیه بازیگرای زن سریال ترکی تاریخی رستاخیز امپراتوری بزرگ سلجوقی سریال ترکی تاریخی رستاخیز امپراتوری بزرگ سلجوقی کی پخش میشه سریال ترکی تاریخی رستاخیز امپراتوری بزرگ سلجوقی چند قسمته بیوگرافی بازیگران سریال ترکی تاریخی رستاخیز امپراتوری بزرگ سلجوقی داستان سریال ترکی تاریخی رستاخیز امپراتوری بزرگ سلجوقی سریال ترکی تاریخی رستاخیز امپراتوری بزرگ سلجوقی
نظرات کاربران
اخبار مرتبط
سریال ترکی صداقت سیز این روزها به شدت مورد استقبال طرفداران سریال های ترکی قرار گرفته است.این سریال با حضور جانسو دره و جانر جیندوروک د... ( داستان سریال ترکی صداقت سیز بیوگرافی بازیگران خلاصه زمان پخش اینستاگرام با حضور جانسو دره)
خلاصه داستان سریال ترکی گلوله داستان در دهه 1970 در استانبول ترکیه می گذرد. اورهان ( انگین آلتان دوزیاتان  ) دادستان جو... ( داستان سریال ترکی گلوله قسمت ها بیوگرافی بازیگران زمان پخش اینستاگرام)
سریال ترکی بازی سرنوشت من در تاریخ 12 آذر 1400 از شبکه Star TV آغاز به پخش کرد از این سریال تاکنون 11 قسمت 120 دقیقه ای پخش شده و بازیگ... ( داستان سریال ترکی بازی سرنوشت من خلاصه داستان بیوگرافی بازیگران خلاصه قسمت ها)
سریال ترکی سه سکه یا سه قرون با نام انگلیسی بد پنی در 10 آبان 1400 از شبکه Show TV آغاز و تاکنون 11 قسمت 150 دقیقه ای سریال پخش شده است... ( داستان سریال ترکی سه سکه یا سه قرون بیوگرافی بازیگرام قسمت ها خلاصه اینستاگرام با حضور نسرین جوادزاده)
سریال ترکی انتخاب با نام ترکی بابل یا بابیل در تاریخ 27 تیر 1396 از شبکه Star Tv آغاز به پخش کرد. سریال ترکی بابیل با حضور بازیگرا... ( داستان سریال ترکی انتخاب بابل بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه زمان پخش اینستاگرام)
سریال ترکی تاریخی ظهور امپراتوری‌ها عثمانی یکی دیگر از پرژه های تاریخی کشور ترکیه که در 2 سال اخیر به شدت مشغول ساخت اینگونه پروژه... ( داستان سریال ترکی تاریخی ظهور امپراتوری‌ها عثمانی بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام)
سریال ترکی عزیز با حضور مراد ییلدریم , داملا سونمز و سیمای بارلاس در 14 آبان 1400 از شبکه Show TV اغاز به پخش کرده است.&... ( داستان سریال ترکی عزیز بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام با بازی مراد ییلدریم داملا سونمز و سیمای بارلاس)
سریال ترکی فی با حضور بازیگران مطرحی همچون مهمت گونسور , سرنای ساریکایا و بیراک توزوناتاچ 11 فروردین 1396 از شبکه Puhu Tv آغا... ( داستان سریال ترکی فی بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام با حضور مهمت گونسور و سرنای ساریکایا)
سریال ترکی شماره 309 با حضور فورکان پالالی , دمت اوزدمیر و پلین اولوکسار در تاریخ 12 خرداد 1395 از شبکه  Fox T... ( داستان سریال ترکی شماره 309 بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام با حضور فورکان پالالی و دمت اوزدمیر)
سریال ترکی داستان ما یا حکایت ما با بازی هازال کایا , بوراک دنیر و نسرین جوادزاده از 24 شهریور 1396 شبکه Fox Tv آغاز به پخش کرد.ای... ( داستان سریال ترکی داستان ما یا حکایت ما بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه داستان با حضور هازال کایا و بوراک دنیز)
محبوب ترین خدمات
>

خدمات رنگ مو در منزل

در سالن های زیبایی خدمات متنوعی ارائه میشود.ولی رفتن به سالن های زیبایی همیشه بدون دردسر و مشکل نیست.تعیین وقت قبلی انتظار برای انجام خدمات سفارش شده تلف شدن زمان در ترافیک , هوای آلوده و... از جمله مشکلاتی است که حتما با آنها روبه رو خواهید شد.به
php-1 طراحی و اجرا