مجله زیبایی صبا ریکو
2022/May/24

Content in section 1.

صفحه اصلی مجله زیبایی صبا ریکو
ویدیو آموزشی
صفحه اصلی >
لیست اخبار >
سریال های ترکیه ای >
سریال تاریخی ظهور امپراتوری‌ها عثمانی
سریال تاریخی ظهور امپراتوری‌ها عثمانی
۱۴۰۰/۱۰/۳۰

داستان سریال ترکی تاریخی ظهور امپراتوری‌ها عثمانی بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام

سریال ترکی تاریخی ظهور امپراتوری‌ها عثمانی یکی دیگر از پرژه های تاریخی کشور ترکیه که در 2 سال اخیر به شدت مشغول ساخت اینگونه پروژه ها هستند.سریال های مثل امپراتوری بزرگ سلجوقیقیام ارطغرل و آلپ ارسلان سلجوقی از جدیدترین کارهای هستند که فقط در سال 2021 ساخته شدند.سریال ظهور امپراتوری‌ها عثمانی  با بازیگرانی همچون : جم یگیت اوزوم اوغلو , سلیم بایراکتار , طوبا بویوک اوستون , بیرکان سوکولو و داملا سونمز  آغاز به کار و تاکنون 6 قسمت از این سریال توسط شبکه Netflix پخش شده است.

خلاصه داستان سریال ترکی تاریخی ظهور امپراتوری‌ها عثمانی

در سال 1453، امپراتور روم کنستانتین یازدهم و سلطان محمد دوم عثمانی (جم یگیت اوزوم اوغلو ) جنگی حماسی را برای پایتخت بیزانس، قسطنطنیه (استانبول) آغاز کردند. این جنگ مسیر تاریخ را برای قرن ها شکل خواهد داد.

از قسطنطنیه همیشه به عنوان سرزمین موعود نام برده میشود . هر که قسطنطنیه را تصرف کند، فرمانروای جهان خواهد بود.

یکی از پیشگویی ها ادعا می کند که یک جنگجوی بزرگ قسطنطنیه، مرکز ارتدکس مسیحی را می گیرد و آن را به خانه جهان اسلام می آورد.

در حديث خاصي نيز آمده است (از قول حضرت محمد صلّي الله عليه و آله و سلّم ) : مسلماً شما امت اسلامي قسطنطنيه را فتح خواهيد كرد . و چه شگفت انگیز خواهد بود فرمانده آن، فرمانده آن ملت. ارتش، ارتش آن ملت چقدر شگفت انگیز خواهد بود.»

امپراتوری روم حدود 1100 سال قسطنطنیه را در اختیار دارد. بزرگترین تهدید برای سلطنت 1100 ساله رومیان، دشمنان دیرینه آنها، عثمانی ها هستند. هنگامی که سلطان مراد دوم عثمانی در سال 1451 بر اثر سکته قلبی میمیرد، پسرش محمد دوم برای ادعای تاج و تخت به پایتخت عثمانی (آدریانوپل) حرکت می کند. مرگ سلطان مراد دوم عثمانی در سال 1451، عثمانی ها و رومیان را بر سر قسطنطنیه وارد جنگ می کند.

محمد دوم  ولیعهد 19 ساله  در زمان درگذشت پدرش سلطان مراد دوم عثمانی در مانیسا به عنوان فرماندار خدمت می کرده است. او جوان و بی تجربه اما برای اثبات خود و جلب اعتماد مردمش به یک دستاورد نیاز دارد. بنابراین محمد دوم تصمیم می گیرد قسطنطنیه را تصرف کند.

محمد دوم به عنوان یک دستاورد مهم، هدف بالایی را برای خود تعیین می کند. تصرف قسطنطنیه هدف آسانی نیست زیرا 23 ارتش قبلاً برای تصرف قسطنطنیه تلاش کرده بودند اما در نهایت شکست خوردند.

محمد دوم نه تنها با رومی‌ها می‌جنگد، بلکه با مردم رقیب امپراتوری عثمانی نیز مبارزه می‌کند. کاندارلی هلیل پاشا ( سلیم بایراکتار  ) سال هاست وزیر بزرگ امپراتوری عثمانی می باشد. او معتقد نیست که محمد دوم شایستگی کافی برای تبدیل شدن به یک سلطان جدید عثمانی را دارد. بنابراین  می خواهد کنترل حکومت را در دست بگیرد و قصد دارد محمد دوم را به عنوان یک عروسک خیمه شب بازی تحت کنترل خود درآورد.

کاندارلی هلیل پاشا همچنین نزدیک به لوکاس نوتوراس (عثمان سونانت) است , دوک بزرگ و دست راست قسطنطنیه  این دو با هم دوست هستند و هر از گاهی به صورت مخفیانه با هم ملاقات می کنند. دوستی آنها توسط محمد دوم شناخته شده نیست و این باعث تهدید حاکمیت محمد دوم می شود.

در همین حال، محمد دوم در طول سلطنت خود متحدان نزدیکی دارد. مارا ( طوبا بویوک اوستون) یک شاهزاده خانم صرب که خواهر ناتنی محمد دوم است. او یکی از نزدیکترین متحدان محمد دوم در زمان امپراتوری عثمانی می باشد. همچنین، زاگانوس پاشا ( اوشان چاکر ) از زمان دوستی محمد دوم در زمان فرمانداری مانیسا همواره در کنار او بوده است.

محمد دوم مصمم است که قسطنطنیه را به هر قیمتی که باشد تصرف کند. او قلعه روملی را در سرزمین رومیان برای کنترل بهتر در مدت 4-5 ماه می سازد. برای خراب کردن دیوارهای قسطنطنیه، او یک مهندس واجد شرایط اوربان (تانسو بیچر) را پیدا می کند.  اوربان برای طراحی توپی که بتواند دیوارهای غیرقابل عبور قسطنطنیه را خراب کند، از محمد دوم حمایت مالی می کند.

در همین حال، امپراتوری روم یک سرباز خصوصی جووانی جوستینیانی (بیرکان سوکولو  ) را به عنوان سلاح مخفی خود برای قسطنطنیه استخدام می کند. جیووانی یک جنگجوی قوی است که برای مدت طولانی مبارزه کرده است. او فرمانده ارتش روم می شود و سعی می کند تمام تلاش خود را برای محافظت از دیوارهای قسطنطنیه انجام دهد.

ظهور امپراتوری ها: داستان سریال تلویزیونی عثمانی درباره امپراتوری عثمانی و محمد فاتح در خلال سقوط قسطنطنیه در سال 1453 است.

آیا محمد دوم در نهایت موفق به تصرف قسطنطنیه خواهد شد؟

 محمد دوم و جیووانی از چه نوع فنون جنگی استفاده خواهند کرد؟

 دیوار قسطنطنیه چگونه تخریب می شود؟

نام نویسنده : حامد شعبانی
در سریال تاریخی طوبا بویوک اوستون در سریال تاریخی بیوگرافی بازیگرای ظهور امپراتوری‌ها عثمانی بازیگرای زن ظهور امپراتوری‌ها عثمانی سریال ترکی تاریخی ظهور امپراتوری‌ها عثمانی بازیگرای سریال تاریخی ظهور امپراتوری‌ها عثمانی ظهور امپراتوری‌ها عثمانی چند قسمته داستان ظهور امپراتوری‌ها عثمانی سریال ظهور امپراتوری‌ها عثمانی ظهور امپراتوری‌ها عثمانی Rise of Empires Ottoman Tv Series
نظرات کاربران
اخبار مرتبط
خلاصه داستان سریال ترکی گلوله داستان در دهه 1970 در استانبول ترکیه می گذرد. اورهان ( انگین آلتان دوزیاتان  ) دادستان جو... ( داستان سریال ترکی گلوله قسمت ها بیوگرافی بازیگران زمان پخش اینستاگرام)
سریال ترکی بازی سرنوشت من در تاریخ 12 آذر 1400 از شبکه Star TV آغاز به پخش کرد از این سریال تاکنون 11 قسمت 120 دقیقه ای پخش شده و بازیگ... ( داستان سریال ترکی بازی سرنوشت من خلاصه داستان بیوگرافی بازیگران خلاصه قسمت ها)
سریال ترکی سه سکه یا سه قرون با نام انگلیسی بد پنی در 10 آبان 1400 از شبکه Show TV آغاز و تاکنون 11 قسمت 150 دقیقه ای سریال پخش شده است... ( داستان سریال ترکی سه سکه یا سه قرون بیوگرافی بازیگرام قسمت ها خلاصه اینستاگرام با حضور نسرین جوادزاده)
سریال ترکی انتخاب با نام ترکی بابل یا بابیل در تاریخ 27 تیر 1396 از شبکه Star Tv آغاز به پخش کرد. سریال ترکی بابیل با حضور بازیگرا... ( داستان سریال ترکی انتخاب بابل بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه زمان پخش اینستاگرام)
سریال ترکی عزیز با حضور مراد ییلدریم , داملا سونمز و سیمای بارلاس در 14 آبان 1400 از شبکه Show TV اغاز به پخش کرده است.&... ( داستان سریال ترکی عزیز بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام با بازی مراد ییلدریم داملا سونمز و سیمای بارلاس)
سریال ترکی فی با حضور بازیگران مطرحی همچون مهمت گونسور , سرنای ساریکایا و بیراک توزوناتاچ 11 فروردین 1396 از شبکه Puhu Tv آغا... ( داستان سریال ترکی فی بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام با حضور مهمت گونسور و سرنای ساریکایا)
سریال ترکی شماره 309 با حضور فورکان پالالی , دمت اوزدمیر و پلین اولوکسار در تاریخ 12 خرداد 1395 از شبکه  Fox T... ( داستان سریال ترکی شماره 309 بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام با حضور فورکان پالالی و دمت اوزدمیر)
سریال ترکی داستان ما یا حکایت ما با بازی هازال کایا , بوراک دنیر و نسرین جوادزاده از 24 شهریور 1396 شبکه Fox Tv آغاز به پخش کرد.ای... ( داستان سریال ترکی داستان ما یا حکایت ما بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه داستان با حضور هازال کایا و بوراک دنیز)
سریال ترکی بازی بخت با حضور بازیگرانی همچون : جمره بایسل , آسلی سومن , آیتاچ شاشماز و ادریس نبی تاشکان از شبکه ... ( داستان سریال ترکی بازی بخت بیوگرافی بازیگران خلاصه قسمت ها اینستاگرام با حضور جمره بایسل و آسلی سومن)
سریال ترکی مهمان با بازی هازال کایا و بورا گولسوی از 11 نوامبر 2021 (20 آبان 1400) آغاز به بخش کرد و با داستان جذابی که داشت به صو... ( سریال ترکی مهمان بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه داستان با حضور هازال کایا و بورا گولسوی)
محبوب ترین خدمات
>

خدمات رنگ مو در منزل

در سالن های زیبایی خدمات متنوعی ارائه میشود.ولی رفتن به سالن های زیبایی همیشه بدون دردسر و مشکل نیست.تعیین وقت قبلی انتظار برای انجام خدمات سفارش شده تلف شدن زمان در ترافیک , هوای آلوده و... از جمله مشکلاتی است که حتما با آنها روبه رو خواهید شد.به
php-1 طراحی و اجرا